Сити ще гледа титлата през крив макарон след грешка

Публикувана в 00:03 на 09 март 2017 12188 0

Манчестър Сити май ще се размине с титлата в Англия през този сезон. "Гражданите" допуснаха малко очаквана издънка на свой терен срещу средняка Стоук Сити и след нулевото равенство вече са на 10 точки зад лидера Челси, само 11 мача преди края.

Макар да атакуваха през цялото време, момчетата на Хосеп Гуардиола така и не можаха да намерят пътя към мрежата и затова сега са на третата позиция, с равни точки с втория Тотнъм.

Мачът очаквано започна с преимущество на домакините, но пък те нямаха достатъчно чисти положения пред вратата на противника. Първият шанс пък се откри за "грънчарите" още в 6-та минута.

Тогава при една хубава контра топката беше центрирана в наказателното поле, където Маме Бирам Диуф беше изпуснат и би от вратарското поле, но прекалено слабо и Вили Кабайеро изби.

"Гражданите" продължиха да атакуват, но така и не можаха да изковат чисто положение в тези минути. А в 16-та минута отново Стоук стигна до чисто положение, когато Рамадан Собхи центрира успоредно на голлинията, но в последния момент защитник изби.

Едва първият шанс за Сити дойде в 19-та минута, когато Серхио Агуеро стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. В 25-та минута пък Александър Коларов стреля от пряк свободен удар, но вратарят на противника изби.

В крайна сметка попадения преди почивката не паднаха. След подновяването на играта "гражданите" продължиха да атакуват и обстрелват вратата на противника, но все без точно попадение.

В 55-та минута Агуеро отново не успя да се разпише от чиста позиция, след като ударът му от границата на наказателното поле, който беше и доста опасен, беше избит от защитник в корнер.

Последваха още много пропуски пред вратаря Лий Грант. Най-чистият от тях беше на Давид Силва в 72-та минута, когато след двойно подаване с Фернандиньо беше изведен на стрелкова позиция сам срещу вратаря, но прати топката буквално на 5 сантиметра встрани от вратата.

До края на мача натискът на домакините беше масиран и защитата на Стоук се задъхваше, но така и не капитулира. Най-близо до това тя беше в 91-та минута, когато Келеши Ихеаначо беше зад защитата, но ударът му от воле мина на сантиметри встрани от вратата.

В крайна сметка Сити стигна само до точка в този мач и вече има 56 в актива си, с колкото е и вторият Тотнъм. Така титлата отново се превръща в мираж, след като изоставането от лидера Челси отново е 10 точки 11 кръга преди края.