Челси победи Нотингам с 3:2 в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. С успеха "сините" запазиха шансове за класиране в евротурнирите. Победата на лондончани дойде след бърз обрат в края на мача. Михайло Мудрик откри резултата в 8-ата минута, а малко след това Вили Боли изравни. В 75-ата минута Калъм Хъдсън-Одой даде аванс на домакините. В 80-ата Рахийм Стърлиг изравни, а две по-късно Николас Джаксън донесе успеха на своите.

Така лондончани събраха 57 точки и заемат седмо място. Нотингам е 17-и, като има три точки и 12 гола преднина пред първия под чертата Лутън кръг преди края.

Gulliver/GettyImages
11 снимки

Срещата започна отлично за лондончани, които поведоха още в 8-ата минута. Тиаго Силва намери Коул Палмър пред наказателното поле. Халфът пусна отличен пас към Михайло Мудрик отляво в наказателното поле, а украинецът с удар в далечния ъгъл вкара за 0:1.

Нотигнам успя да изравни резултата в 16-ата минута. Тогава Морган Гибс-Уайт центрира от свободен удар, а Вили Боли се извиси над всички и с глава реализира за 1:1.

В 33-ата минута Николас Джаксън беше изведен сам срещу вратаря от Коул Палмър. Сенегалецът обаче се провали в опита си да вкара гол и Матс Селс спаси.

Боли пък можеше да отбележи втория си гол в мача, но Бадиашил изчисти пред голлинията. В самия край на полувреме Ууд получи нова възможност, но ударът му от въздуха не затрудни Петрович.

В 56-ата минута Нотингам беше много близо до пълен обрат. Калъм Хъдсън-Одой центрира към далечната греда, където Гибс-Уайт нанесе удар с глава, който срещна гредата. Топката се озова в Крис Ууд, но нападателят от два-три метра не успя да се разпише.

В 75-ата минута домакините все пак стигнаха до обрат. Гибс-Уайт напредна през центъра и подаде към Хъдсън-Одой отляво. Фланговият нападател пое топката и с брилянтен удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл вкара за 2:1.

Пет минути след това Челси възстанови равенството. Мойсес Кайседо подаде към Рахийм Стърлинг отляво. Опитният нападател навлезе навътре и с шут в далечния ъгъл се разписа за 2:2.

Три минути след това лондончани отново бяха напред в резултата. Рийс Джеймс проби отдясно и центрира към далечната греда, където Николас Джаксън с глава вкара за 2:3.

Нотингам - Челси 2:3

0:1 Михайло Мудрик (8)

1:1 Вили Боли (16)

2:1 Калъм Хъдсън-Одой (75)

2:2 Рахийм Стърлинг (80)

2:3 Николас Джаксън (82)

Нотингам: Селс, Монтиел, Боли, Мурийо, Ниакате, Аина, Гибс-Уайт, Йейтс, Данило, Хъдсън-Одой, Ууд

Челси: Петрович, Чалоба, Силва, Бадиашиле, Кукурейя, Кайседо, Галахър, Мадуеке, Мудрик, Палмър, Джаксън