Ливърпул записа петия си пореден успех във Висшата лига, след като пречупи с 3:1 Уест Хем Юнайтед в домакинството си от шестия кръг на английския футболен елит. Мохамед Салах поведе мърсисайдци в резултата след 16 минути от дузпа, ала Джарод Боуен изравни в 42-ата след много лоши действия в отбрана за домакините.

През второто полувреме обаче „червените“ успяха да си вземат трите точки след попадения на Дарвин Нунес и Диого Жота, след като уругваецът преди гола си да се „отличи“ с огромен пропуск при резултат 1:1.

Успехът изпрати отбора, ръководен от Юрген Клоп, на второто място във временното класиране с 16 точки, две по-малко от лидера Манчестър Сити (18). Уест Хем, от своя страна, остана на седмото място с 10 точки.

Сега за двата отбора предстоят междинни ангажименти за Купата на лигата, а следващия уикенд Ливърпул гостува на Тотнъм Хотспър, докато Уест Хем ще приеме Шефийлд Юнайтед.

Срещата започна с известно забавяне, тъй като имаше проблем с окабеляването покрай всички системи, с които е свързан главния рефер Крис Кавана и той нямаше качествена връзка със своите колеги.

Лондонският тим започна по-дейно срещата, ав  шестата минута Лукас Пакета даде перфектно центриране в наказателното поле на Ливърпул към Томаш Соучек. Върджил ван Дайк и Жоел Матип "проспаха" ситуацията и оставиха чеха да стреля необезпокоявано, но той срещна блестящо спасяване от Алисон Бекер, който изчисти в корнер. Две след това отново с лекота "чуковете" стигнаха до втора възможност за гол. Този път Соучек центрира отдясно към Антонио, а Джо Гомес пропусна да догони английския нападател, който стреля от движение с глава, но прати топката встрани.

Gulliver/GettyImages
61 снимки

След 16 минути игра Мохамед Салах получи топката в наказателното поле на гостите, след като Луис Диас отляво опита комбинация с Дарвин Нунес, а уругваецът с пета продължи към Салах. Той овладя пред Агер, който фаулира египтянина, за да може той да изпълни дузпата и с мощен удар да открие резултата - 1:0.

Три след това "червените" изпълниха ъглов удар, а причудливо топката падна в краката на засилия се Ван Дайк, но нидерландският бранител не успя да контролира добре удара с нея и я прати над напречната греда на Ареола. В 28-ата минута Диас отново тръгна отляво и видя Собослай. Унгарецът нямаше добра видимост за стрелба и продължи към Алексис Мак Алистър, за да отправи той удар, ала доста неточно от вратата на Ареола.

Контролът на играта беше подет от мърсисайдци, които държаха значително повече топката спрямо своя съперник, докато "чуковете" изчакваха възможности за контраатаки по двете крила за създаване на опасност пред Алисон Бекер. Осем преди края Собослай даде отличен вертикален пас пред наказателното поле на Уест Хем за гостите. Луис Диас овладя с гръб и сви вдясно за Мохамед Салах, който стреля от движение с левия си крак, но прати топката встрани.

Лондончани създадоха суматоха в наказателното поле на Ливърпул в 40-ата минута, а накрая Соучек завърши с диагонален удар, но чехът беше неточен. Три преди края "чуковете" успяха да изравнят резултата в този мач. Те създадоха отлично нападение, а Боуен свали с глава към Антонио. Той видя вдясно Цоуфал, чието центриране дойде към Боуен. Англичанинът изпревари Ван Дайк и с плонж с глава насочи към вратата на Алисон, за да може с помощта на гредата да изравни - 1:1.

Секунди след това Доминик Собослай даде фантастичен пас в наказателното поле за Къртис Джоунс, а англичанинът вкара, но беше с много малко зад отбраната на "чуковете" и попадението беше отменено.

В добавеното време Салах намери Дарвин Нунес в полето на Уест Хем и уругваецът стреля от труден ъгъл от движение, за да може Алфонс Ареола да направи спасяване. С началото на второто полувреме Ливърпул обсади вратата на съперника, а Мохамед Салах свърши страхотна работа и подаде към дузпата, където беше Дарвин Нунес. Уругваецът стреля с върха на пръстите си сам срещу вратата, но не я уцели - аут.

При последвалото нападение "чуковете" стигнаха до ъглов удар, а Джарод Боуен беше изтърван от Върджил ван Дайк и стреля с глава, но право в Алисон Бекер. След точно час игра обаче Нунес се реабилитира за огромния си пропуск преди това. Алексис Мак Алистър даде отличен извеждащ пас към №9 на "червените", който изпревари Агер и с технично докосване прати топката край Ареола за 2:1.

В 65-ата пък правещият страхотен мач Мохамед Салах подаде зад гърба на отбраната на Уест Хем към Луис Диас. Колумбиецът опита технично да преодолее Алфонс Ареола, но стражът се намеси качествено. Двадесет преди края Ареола отново се справи добре след удар от дистанция, отправен от Мохамед Салах.

Дебют на "Анфийлд" пък направи Раян Гравенберх, който вече записа малко минути при визитата на Уулвърхемптън предния уикенд. Пет минути преди края на редовното време друга влязла резерва - Диого Жота, покачи аванса на "червените". Домакините изпълниха ъглов удар, а Ван Дайк надскочи Едсон Алварес и сваля за Диого Жота. Португалецът не беше добре опазен от Владимир Цоуфал и Жота отблизо направи 3:1 за Ливърпул.

В добавеното време Диого Жота пое отляво и напредна добре, след което стреля по земя с десния крак, но Агер с тяло блокира топката. Тя отиде към Собослай, който шутира с левия крак, ала доста неточно. В 95-ата Алисон видя с дълъг пас вляво Жота, който изчака Гравенберх да се включи. Нидерландецът опита да се разпише, но се размина с гола.

FT / ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХЕМ 3:1

1:0 Салах (16-д)

1:1 Боуен (42)

2:1 Нунес (60)