Кристъл Палас и Манчестър Юнайтед играят при 0:0 в мач от 5-ия кръг на английската Висша лига.
Двубоят на "Селхърст Парк" започна с по-активна игра на гостите, които обаче се надпреварваха да грешат в половината на съперника. Чак в 10-ата минута дойде първата опасност пред вратата на "орлите". Алехандро Гарначо се измъкна от засадата, напредна и шутира към далечния ъгъл. Дийн Хендерсън обаче се разтегна и с блестяща намеса изби в корнер. Три минути по-късно отново стражът на Кристъл Палас бе във фокуса на вниманието, след като не позволи на Де Лихт да го преодолее след удар с глава отблизо.

Постепенно домакините изравниха играта, но пък точно тогава можеха да получат гол. В 27-ата минута отново Гарначо се стрелна зад отбраната и стреля от движение към далечния ъгъл. Топката обаче се отби в напречната греда, а при добавката и Бруно Фернандеш уцели рамката на вратата на Хендерсън.

Шест минути по-късно Джошуа Зиркзее стреля с глава, но топката мина покрай вратата. В 42-ата минута топката като по чудо не влезе във вратата на Кристъл Палас. Остро полувисоко центриране на Бруно Фернендеш от десния фланг към Зиркзее бе отклонено от Лакроа, а след това последва и намеса от Хендерсън. Минута преди почивката "орлите" можеха да поведат, но забравеният около точката на дузпата Ебречи Езе стреля слабо и право в ръцете на Андре Онана.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на гостите след хубава атака отдясно на Езе и резервата Исмаила Сар, но Де Лихт изби в корнер. Ман Юнайтед отговори с техничен удар на Амад Диало от дистанция, който не намери целта. Двойно подаване между Зиркзее и Бруно Фернандеш пред наказателното поле в 52-ата минута изведе португалеца на стрелкова позиция, но шутът му беше неточен. Точно след час игра в игра за "червените дяволи" се появи Маркъс Рашфорд, който изненадващо бе оставен на пейката.

live  /  КРИСТЪЛ ПАЛАС - МАНЧЕСТЪР ЮН 0:0