Борнемут и Саутхемптън играят при резултат 3:1 в последен двубой от шестия кръг на английската Висша лига. Еванилсон откри в 17-ата с дебютното си попадение в Англия, а Данго Уатара удвои в 32-ата минута. Антоан Семеньо направи резултата класически в 39-ата минута. Тайлър Харууд-Белис върна едно попадение в 51-ата минута. Срещата на „Вайталити Стейдиъм“може да я гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

Преди мача Саутхемптън заема предпоследното 19-о място с една точка, докато Борнемут е на 13-а позиция с 5 пункта.

Снимки: Gulliver/GettyImages
35 снимки

Мениджърът на Саутхемптън – Ръсел Мартин разположи отбора си във формация 4-2-3-1. Той заложи на Аарън Рамсдейл на вратата, а пред него действаха Чарли Тейлър, Ян Беднарек, Тайлър-Харууд Белис и Юкинари Сугавара в защита. Като опорни халфове бяха разположени Лесли Огочокву и капитанът Флин Даунс. По крилата нападаха Райън Фрейзър и Максуел Корне, а Матеуш Фернандеш беше поставен зад Тайлър Диблинг, който водеше атаката.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Началото на мача определено беше за тима на гостите, които създадоха и първата опасна ситуация. В четвъртата минута Райън Фрейзър намери отлично по левия фланг Лесли Огочукву, който напредна, влезе в наказателното поле и върна за Максуел Корне, който шутира с левия крак от границата на пеналтерията, но се получи рикошет в Маркос Сенеси и топката излезе в корнер.

В осмата минута вратарят на Борнемут Кепа Арисабалага бе притиснат и не успя да изчисти добре топката. Тя попадна в Райън Фрейзър, който стреля опасно с десния крак от дистанция, но този път испанският страж спаси и улови.

Борнемут, обаче, откри резултата още с първия си удар към вратата на Аарън Рамсдейл в 17-ата минута. Тогава капитанът Флин Даунс извърши нарушение в собствената си половина срещу Антоан Семеньо, но футболистите на Саутхемптън изглежда не бяха подготвени за бързо изпълнение на фала. Още докато Семеньо се превиваше на тревата, Маркъс Таверниер изпълни свободния удар и насочи топката отлично към наказателното поле, докато „хванатите в крачка“ играчи на гостите не се бяха подредели в отбрана. Еванилсон пък изскочи зад Тайлър Харууд-Белис отдясно в пеналтерията и засече с десния крак, пращайки топката покрай Рамсдейл в долния му десен ъгъл за 1:0.

Натискът на „черешките“ се усили и в 27-ата минута Тайлър Диблинг сбърка при изнасянето на топката за „светците“, което даде шанс на Маркър Таверниер да нанесе тежък удар от дистанция, но Рамсдейл бе заел добра позиция и успя да спаси изстрела.

Домакините стигнаха до втори гол в 32-ата минута. Маркъс Таверниер даде началото на контраатака за Борнемут, като подаде вдясно за Антоан Семеньо, който напредна, влезе в наказателното поле, финтира двама играчи на Саутхемптън и подаде за непокрития Люис Кук. Последва удар на халфа, който рикошира в Данго Уатара и излъга Рамсдейл, който докосна топката но не успя да я избие и тя попадна в долния му ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Борнемут не спираше да атакува и това даде резултат в 39-ата минута, когато тимът на Андони Ареола отбеляза трето попадение във вратата на „светците“. Люис Кук комбинира с Антоан Семеньо отдясно в половината на гостите, който влезе навътре и с един финт елиминира на практика трима футболисти на Саутхемптън, след което влезе в наказателното поле и нанесе плътен изстрел по тревата с десния крак по диагонала, който нямаше как да бъде спасен от Рамсдейл – 3:0.​

На почивката мениджърът на Саутхемптън - Ръсел Мартин, направи тройна промяна в тима си. На терена се появиха Джо Арибо, Рос Стюарт и Бен Бреретон Диас, които замениха Райън Фрейзър, Лесли Огочукву и Максуел Корне.

Пет минути след старта на втората част Тайлър Диблинг центрира от свободен отдясно в наказателното поле, където Тайър Харууд-Белис нанесе отличен удар с глава към долния десен ъгъл на Кепа, който, обаче, реагира добре и спаси. Топката, обаче, остана в притежание на Саутхемптън и с началото на 51-ата минута, а Матеуш Фернандеш центрира отляво в пеналтерията, където Райън Кристи я отклони с глава, а Харууд-Белис засече също с глава, като „заби“ кълбото в земята и то стана неспасяемо за Арисабалага – 3:1.

Голът даде импулс на "светците", които по-често започнаха да атакуват и в 57-ата минута Бен Бреретон Диас напредна по левия фланг, влез в наказателното поле и опита удар към далечния ъгъл, но не завъртя добре топката и тя излезе в аут.

LIVE  | БОРНЕМУТ – САУТХЕМПТЪН  3:1

1:0 Еванилсон 17'

2:0 Данго Уатара 32'

3:0 Антоан Семеньо 39'

3:1 Тайлър Харууд-Белис 51'