Манчестър Сити победи Брентфорд с 1:0 в отложен мач от 18-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение отбеляза Ерлинг Халанд през втората част. "Гражданите" имаха трудности в хода на срещата, като липсваше прецизност в завършващата фаза, но в крайна сметка успяха да триумфират с победата в края. Манчестър Сити е вече втори с актив от 56 точки, докато Брентфорд остава на 14-а позиция с 25 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

В осмата минута Фил Фодън получи на границата на наказателното поле и опита удар, но в него нямаше сила и Флекен успя да улови. В 16-а минута Брентфорд организира страхотна атака, при която Уиса овладя великолепно в центъра и пусна извеждащо подаване към Ониека, който бе очи в очи с Едерсон, но не отправи прецизен удар, а стражът на Сити успя да спаси.

Малко след това "пчеличките" имаха възможност да изпълнят пряк свободен удар, а Тони опита силен изстрел, но топката прелетя над напречната греда на Едерсон. В 28-а минута Хулиан Алварес получи пас от Родри и нагласи топката на десния си крак, като опита шут от дистанция, но кълбото профуча встрани от десния страничен стълб на Флекен.

Десетина минути преди края на първата част Родри пусна прехвърлящ пас към Уокър, който върна с глава към точката на дузпата, а Бернардо Силва стреля също с глава, но не успя да уцели вратата от чиста позиция. Мануел Аканджи опита да изненада Флекен, стреляйки от разстояние, но стражът на Брентфорд успя да се намеси, спасявайки с една ръка. Секунди след това Родри отново показа класата си, доставяйки перфектно подаване за Рубен Диаш, но неговият удар с глава бе отразен от нидерландския страж на "пчеличките".

В 37-а минута Оскар Боб можеше да открие резултата, но неговият удар бе изчистен по изумителен начин от Бен Мий от самата голлиния.

Пет минути след това Брентфорд изпрати топката в наказателното поле на противника, а Франк Ониека стреля с глава, но Едерсон внимаваше и съумя да спаси. Секунди по-късно Рубен Диаш също имаше чудесна възможност, но неговият мощен шут бе отразен от Флекен. Това бе и всичко за първата част.

В първите 15 минути от второто полувреме нямаше чисти голови положения, като и двата отбора имаха шансове, но не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза. Манчестър Сити опитваше да създаде ситуации, но не съумяваше да направи нищо изненадващо и Брентфорд успяваше да отблъсне атаките на съперника.

В 71-а минута Мопе сбърка с пас, а Манчестър Сити организира контраатака, при която Ерлинг Халанд бе изведен, а Кристофър Айер се подхлъзна и пусна покрай себе си норвежкия нападател, който остана очи в очи със стража на Брентфорд и норвежецът запази самообладание, като завърши с левия крак - 1:0 за Манчестър Сити.

Малко след това Брентфорд отговори, като Айвън Тони си освободи пространство, но не успя да уцели вратата и топката премина над напречната греда. В 80-а минута Уокър получи чудесна топка в наказателното поле и отклони с едно докосване към Халанд, който удвои, но попадението бе отменено поради засада на английския краен бранител.

В 88-а минута футболист в синьо си освободи пространство и опита удар от границата на наказателното поле, но Флекен внимаваше и успя да избие в корнер. В добавеното време на срещата Фодън се измъкна от противниковата защита и остана очи в очи с вратаря на Брентфорд, който обаче блесна с ново спасяване.

Стартови състави:

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър, 16. Родри, 47. Фил Фодън, 52. Оскар Боб, 20. Бернардо Силва 19. Хулиан Алварес, 9. Ерлинг Халанд

Бретфорд: 1. Марк Флекен, 16. Бен Мий, 20. Кристофър Айер, 13. Занка, 12. Серхио Регилон, 27. Виталий Янелт, 6. Кристиан Ньоргард, 15. Франк Ониека, 30. Матс Расмусен, 11. Йоан Уиса, 17. Айвън Тони