Манчестър Сити продължава с изключителното убедителното си представяне от началото на сезона във Висшата лига. „Гражданите“ спечелиха с 4:0 гостуването на Суонси от 17-ия кръг на Премиършип. По този начин воденият от Хосеп Гуардиола счупи рекорда за най-много последователни победи в английския шампионат, който до този момент се държеше от Арсенал – 14 поредни успеха. Манчестър Сити вече има 15 поредни победи в английското първенство. Освен това „небесносините“ записаха и най-силният старт в историята на Висшата лига.

Манчестър Сити имаше надмощие в мача от самото начало. Пред Серхио Агуеро се откри отлична възможност още в 6-та минута, но не успя да намери целта. Лукаш Фабиански се наложи да се намесва решаващо в 7-та минута и да отразява удар на Фернандиньо.

Джордан Аю отправи хубав удар от границата на наказателното поле на Манчестър Сити, но Едерсон спаси.

Манчестър Сити поведе в резултата в 27-та минута, когато Бернардо Силва центрира в наказателното поле на Суонси, където Давид Силва бе оставен непокрит и отблизо вкара топката във вратата на Фабиански.

Манчестър Сити можеше да вкара втори гол в 30-та минута, когато Серхио Агуеро направи отличен удар, но Фабиански спаси.

Манчестър Сити удвои своята преднина в 34-та минута, когато Кевин Де Брюин завъртя много добре топката и я вкара във вратата на Фабиански.

Серхио Агуеро отправи много хубав удар в 51-та минута, но Фабиански отново спаси.

Манчестър Сити вкара трети гол в 52-та минута, когато Рахийм Стърлинг взаимодейства с Давид Силва, който отблизо не пропусна да вкара своя втори гол в срещата.

Серхио Агуеро направи нов непростим пропуск в 63-та минута, когато след добър дрибъл стреля неточно в аут.

Манчестър Сити реализира четвърти гол в 85-та минута, когато Серхио Агуеро навърза двама футболисти на Суонси, след което вкара топката във вратата на Фабиански.

След този успех Манчестър Сити е лидер в класирането с 49 точки, докато Суонси е последен с 12 точки.

Нюкасъл загуби с 0:1 при домакинството си на Евертън от 17-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в срещата отбеляза Уейн Рууни в 27-та минута.

Микел Мерино можеше да изравни резултата в 38-та минута, но след удара му топката срещна левия стълб на вратата на Евертън.

Карл Дарлоу направи невероятно спасяване в 41-та минута, когато отрази удара с глава на Гилфи Сигурдсон.

Нюкасъл завърши мача с човек по-малко, след като Джонджо Шелви бе изгонен в добавеното време на срещата за втори жълт картон.

Евертън е десети с 22 точки, докато Нюкасъл е шестнадесети с 15 точки.

Лестър под ръководството на Клод Пюел постигна четвърта поредна победа в английското първенство, след като победи с 4:1 като гост Саутхемптън в мача от 17-ия кръг на Висшата лига.

Рияд Марез откри резултата в 11-та минута.

Шинджи Оказаки удвои преднината на Лестър в 32-та минута.