Отборът на ЦСКА не остави шансове на Дунав Русе и ги победи с 4:0 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Тиаго Родригес откри за "червените" в 31-ата, а Али Соу покачи преднината на домакините в 59-ата минута. Греъм Кери направи резултата класически в 68-ата, а крайния резултат оформи Рубен Пинто в 73-ата минута. По този начин футболистите на Милош Крушчич приключват 2019 година със стил и завършват на 4-ата позиция в подреждането с актив от 39 точки. Дунав пък остават 11-ти със 17 точки.

Честита победа, армейци!🙏👊 #fulltime #cskasofia #cskavsdunav #firstleague

Публикация, споделена от CSKA Sofia FC (@cskasofiafc) на

"Армейците" не оставиха никакви съмнения в своето превъзходство на терена и можеха да стигнат и до още попадения, но само пропуските на Али Соу спасиха "драконите" от още по-голям разгром. Гамбиецът имаше шанс на около шест пъти да отбележи, но го направи само веднъж, но все пак записа и асистенция на своето име.

Футболистите на Людмил Киров пък имаха едва едно чисто положение при резултат 0:0, но младия Митко Русанов не успя да отправи точен изстрел в опразнената врата на домакините. За тима от Русе пък дебют направи 15-годишния нападател Борис Димитров. В хода на срещата пък стана ясно, че звезедата на русенци Ахмед Ахмедов официално е подписал договор именно с ЦСКА.

Lap.bg
20 снимки

Срещата започна с 20 минути закъснение заради проблеми с осветлението на стадион "Българска армия".

„Червените“ имаха шанс да излязат напред в резултата още с първата си опасна атака. В 4-ата миунта Али Соу получи топката в наказателното поле и успя да се освободи от играч на гостите, след което стреля от малък ъгъл, но вратарят Благой Макенджиев успя да се справи и изби в ъглов удар.

В 12-ата минута Греъм Кери получи топката пред наказателното поле и стреля много силно, но вратарят Макенджиев успя да избие.

Минута след това Рубен Пинто стреля опасно от границата на накаазтелното поле, но покрай вратата на русенци.

Въпреки пълното си превъзходство домакините можеха да си изпатят при една от малкото си атаки дотук в мача. В 25-ата минута Макенджиев пусна дълъг извеждащ пас за Стефан Христов, който напредна отляво и премина покрай Иван Турицов, след което стреля, но Густаво Бусато успя да избие. Топката обаче стигна до Митко Русанов, който не успя да я насочи в опразнената врата на "червените".

В 31-та минута ЦСКА най-сетне успя да стигне до попадение. Кристиан Върбанов извърши нарушение срещу Брадли Мазику в центъра на терена. Съдията Станимир Тренчев даде авантаж и Тиаго взе топката, след което напредна и отправи удар от около 20-тина метра. Изстрелът се отклони в крака на Марин Ковачев и това заблуди Макенджиев и влетя в мрежата на гостите -1:0.

След гола "армейците" продължиха да атакуват вратата на "драконите". В 34-ата минута Али Соу стреля с глава след центриране на Греъм Кери от ъглов удар, но излезе в аут. Минута след това Кристиян Малинов опита удар от дистанция, но над вратата.

В 39-ата минута Греъм Кери успя да пробие отдясно и центрира в наказателното поле, където Кристиян Малинов стигна до топката и стреля, но отново прати топката над вратата.

120 секунди по-късно Пламен Гълъбов успя да намери Иван Турицов, който излезе зад отбраната на Дунав и с към Али Соу, но не успя да насочи топката към вратата.

В поселдната минута от първото полувреме "червените" можеха да отбележат и второ попадение. Мартин Ковачев допусна груба грешка и позволи на Али Соу да остане сам срещу вратаря с Благой Макенджиев. Гамбиецът се мина покрай вратаря и опита да догони топката, за да я вкара в мрежата, но Любен Николов успя да изчисти в ъглов удар.

В 51-ата минута Али Соу за пореден път имаше шанс да отбележи, но отново не успя. Той успя да се отскубне от защитниците на Дунав и остана сам срещу вратаря, но стреля високо над напречната греда.

В 57-ата минута Рубен Пинто подаде на Соу в наказателното поле, който успя да се освободи от противников играч и нанесе удар, който Макенджиев спаси.

Две минути след това все пак гамбиецът успя да реализира. Рубен Пинто навлезе в наказателното поле, премина покрай Мартин Ковачев и върна към Али Соу, който от близко не сгреши за 2:0.

В 64-ата минута Милош Крушчич направи първата промяна в срещата. Митко Митков се появява на терена и заменя Вив Соломон-Отабор. Две минути след това на терена се появи и 15-годишния Борис Димитров, който замени Митко Русанов в състава на Дунав.

120 секунди след това "червените" стигнаха до нов гол. Али Соу успя да изведе Кери отдясно в наказателното поле, след което ирландецът пое топката и нанесе хубав удар, който мина под плонжа на Макендижиев и се оплете в мрежата му.

В 71-ата минута Томи Юрич също се включи в игра заменяйки Али Соу.

Само две минути по-късно резултатът стана 4:0. Рубен Пинто преодоля четирима футболисти на Дунав и с прекрасен удар по земя от 15-тина метра намери за четвърти път вратата на Макенджиев.

В 81-ата минута и Тони Уот записа минути на терена, след като замени Тиаго Родригес. В края на срещата още еидн млад футболист на гостите се рояви на терена. Това бе Валери Иванов, който смени Свилен Щерев.

ЦСКА - ДУНАВ РУСЕ 4:0

1:0 Тиаго Родригес 31'

2:0 Али Соу 59'

3:0 Греъм Кери 68'

4:0 Рубен Пинто 73'

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА (4-2-3-1): 13. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 14. Вив Соломон-Отабор, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Старши треньор: Милош Крушчич

Дунав (4-2-3-1): 21.  Благой Макенджиев – 77. Мартин Костадинов, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 22. Михаил Милчев, 8. Свилен Щерев, 29. Кристиян Върбанов, 12. Фернандо Кавалканте, 17. Митко Русанов, 99. Стефан Христов.