Треньорът на Добруджа Светослав Петров беше крайно разочарован от загубата от Локомотив София с 1:4 в „Надежда“.

Антон Узунов
38 снимки

„Може би манталитет не ни достигна. Започнахме добре. След две грешки ни обърнаха резултата и след това незнайно защо имахме голям респект към Локомотив. Получаваше се плана пред мача, но явно това са ни възможностите“, заяви Петров.

„Искахме да изненадаме Локомотив. Знаехме на какво се гради играта им. И 20 човека да наредим отзад, когато прави такива грешки, няма смисъл. Проблемът при нас беше, че лесно губехме топката. Искаха да ни пресират в собственото ни поле, но за това нещо си трябва сърце. Въпреки бюджета ни, целта на отбора ни беше да не се спаси. Цифровото изражение на резултата е заслужено. Самите ние сме си виновни. Много хора в съблекалнята си мислят, че когато го карат лежерно, че нещата ще станат. Трябва да се променят манталитета на футболистите. Давам пример с мача с Нефтохимик. Поведоха ни в 10-ата минута. Работата на треньора е в съблекалнята и до първата минута. Работа и разговори, това трябва да се направи. От хората, които не съм доволен, ще почиват. Ще давам шанс на младите. Ако успеят да го запазят е добре, но иначе ще играт по В група и А окръжна. Нямаме дълбочината на състава. Това ни е групата. Това са ни възможностите на този етап. Имаше позитиви. През второто полувреме се опитвахме да държим топката, но някои момчета прегоряха, даваха ги по телевизията в София и прегоряха. Трябва повече да се постараем“, добави още той.