Отборите на Монтана и Пирин играят при резултат 1:0 в дербито от 13-я кръг във Втора лига на стадион „Огоста”. Срещата стартира в 14:15 часа и може да я гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg също ще проследим развитието на срещата на живо.

Пирин в момента заема първо място с 29 точки, а Монтана е на втората позиция с 25.

--

След равностойни първи минути на срещата в Монанта, домакините стигнаха до дузпа, която бе отсъдена за безспорна игра с ръка на ветерана Николай Бодуров. Опитният футболист сгреши фатално, след като не успя да овладее топката, която Запро Динев се опита да изчисти. Бодуров игра откровено с ръка, а за рефера Тодор Киров не остана нищо друго, освен да посочи бялата точка.

С изпълнението на наказателния удар се нагърби Димитър Буров, който не сгреши и даде преднина на своя тим.

В 28-ата минута домакините стигнаха до свободен удар пред наказателното поле на „орлетата”. След последвалото разиграване и удар към вратата на Приин, топката бе избита в ъглов удар, който обаче не донесе опасност за Краси Костов.

Въпреки очакванията за сериозно дерби, двата тима по-скоро разочароваха с представянето си до края на първото полувреме. Играта се водеше предимно в центъра на терена, като чистите голови положения откровено липсваха.

Втората част започна по-настоятелно за домакините, които още в първите минути стигнаха до хубав удар на Уилфред Коуакоу, който обаче премина покрай вратата.

LIVE МОНТАНА – ПИРИН 1:0