На този ден, преди 25 години българският футбол написва нова златна страница в исорията си. На 7 юни 1995 година България побеждава Германия с 3:2 в квалификационен мач за Европейското първенство в Англия.

"Лъвовете" достигат до пълен обрат срещу съперника от 0:2 до 3:2. През първата част аванс за гостите дават Юрген Клинсман и Томас Щрунц, но след почивката 50 000 зрители стават свидетели на три безответни гола за "трикольорите". Христо Стоичков на два пъти от дузпа остава безпомощен Андреас Кьопке, а появилият се от резервната скамейка Емил Костадинов носи успеха.

Това е втора поредна победа за България над Германия, след паметният мач на четвъртфиналите на Световното първенство в САЩ година по-рано.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:2

0:1 Юрген Клинсман 18