Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе направи решителна крачка към класиране в Суперлигата след победа с 3:0 като гост над Гиресунспор. Срещата беше от 31-ия кръг на турската Първа лига. Два гола за успеха на "жълто-червените" вкара Ялчън Каян (41, 49), а едно попадение добави Юмиг Акда (69).

С успеха "Гьоз-Гьоз" събра 63 точки и остава на второ място, като може още този кръг да официализира промоцията си. За целта третият и четвъртият Чорум и Коджаелиспор, които имат по 52 точки, не трябва да победят в предстоящите си мачове. До края на първенството има още три кръга, а в следващия Гьозтепе приема Генчлербирлиги, когато може окончателно да изпълни голямата си цел.

Първата добра възможност за гол се откри през гостите. Антони Денис отне топката в средата на терена и подаде към Ялчън Каян. Халфът изведе Ромуло отляво в наказателното поле, а бразилецът потърси далечния ъгъл, но ударът му мина опасно покрай вратата. Малко след това опасен удар с глава на Касим Кошкер премина над напречната греда.

В 38-ата минута Елитон засече с глава центриране от свободен удар на Джелил Юксел, но прати топката в гредата. Две минути по-късно отново бразилският защитник можеше да се разпише. Ромуло свали топката с глава за бившия футболист на ЦСКА 1948, а той опита удар с пета, но вратарят спаси.

Натискът на Гьозтепе даде резултат в 41-ата минута. Кубилай Канатзискуш се справи с двама защитници отдясно, навлезе в наказателното поле и пусна остър успореден пас за Ялчън Каян, който от 2-3 метра прати топката във вратата за 0:1.

Второто полувреме започна отлично за отбора на Станимир Стоилов, който удвои аванса си. В 49-ата минута Елитон със страхотен пас намери Ромуло, който се справи с противников играч и подаде към Ялчън Каян, а капитанът на гостите насочи към далечния ъгъл за 0:2.

В 62-ата минута Ялчън Каян можеше да оформи своя хеттрик, след като получи подаване от Кубилай Канатзискуш и отправи удар от точката за изпълнение на дузпа, който вратарят успя да спаси. Малко след това стражът на Гиресунспор се справи с опасен шут на Ромуло.

В 69-ата минута "Гьоз-Гьоз" стигна до трети гол. Елитон подаде към левия халф-бек Юмит Акда. Той напредна с топката, преодоля последователно трима играчи на домакините и с плътен удар в долния десен ъгъл вкара страхотен трети гол.

До края на двубоя възпитаниците на Стоилов намалиха оборотите и стигнаха до ключова победа, с която почти си осигуриха участие в Суперлигата през следващия сезон.