Лудогорец взе минимален аванс срещу Жалгирис, изковавайки успех с 1:0 в първи плейоф за влизане в групите на Лига Европа. Татомирович си отбеляза автогол още във втората минута. Като цяло обаче "орлите" могат да съжаляват много, тъй като в хода на първото полувреме бяха нацелени гредите на три пъти, а един от пропуските беше особено голям.

Антон Узунов
49 снимки

Не бяха изминали и 120 секунди, когато българският тим нанесе своя удар. След остро центриране от Кирил Десподов бранителят Татомирович си заби топката в собствената врата за 1:0.

Гостите се опитаха след това да се активизират, като в осмата минута Ренан стреля доста неточно от дистанция. В 11-а минута Йорданов намери Кирил Десподов на фланга, който заложи топката на главата на Игор Тиаго, а Гертмонас прояви брилянтен рефлекс, за да отрази изстрела.

Само две минути след това Десподов имаше малшансът да види как негов пряк свободен удар намери само гредата на вратата на гостите. В 14-а минута и Недялков нацели горната греда след засечена топка от ъглов удар.

В 29-а минута Кирил Десподов направи огромен пропуск. След чудесна атака отдясно Спас Делев отклони топката с пета в наказателното поле, а българският национал се изправи пред полупразната врата, но уцели с много мощ дясната греда на вратата на Гертмонас.

В началото на втората част Жалгирис пое инициативата на терена и започна да разиграва по-уверено. В 53-а минута Ренан стреля много слабо в ръцете на Симо Слуга. В 56-а минута Ойвуси отправи неточен удар след корнер.

В 60-а минута Игор Тиаго се извиси над всички след ъглов удар, но пак не улучи вратата на гостите. В 64-а минута дойде много добър шанс за литовците. След дълга топка към Ренан, той излъга Сисиньо и само отличната изява на Антон Недялков спаси Лудогорец от сигурен гол.

В 69-а минута Бърнард Текпетей изстреля много неточен шут към вратата на Жалгирис. В 76-а минута "орлите" развиха добра контраатака, но ударът на Сисиньо от сложна позиция завърши само със спасяване на Гертмонас.

Към края на мача Кирил Десподов си изкара жълт картон, което автоматично го извади от реванша във Вилнюс. В добавеното време на двубоя резервата Донатас Казлаускас си изкара втори жълт, съответно червен картон.

Лудогорец - Жалгирис 1:0

1:0 - Татомирович (автогол, 2)

Ето и съставите на двата тима:

Лудогорец: Слуга, Недялков, Групер, Вердон, Сисиньо, Йорданов, Пьотровски, Делев, Десподов, Текпетей, Тиаго;

Жалгирис: Гертмонас, Миколюнас, Татомирович, Кажуколовас, Павелич, Любисавлевич, Буф, Горобсов, Ойвуси, Ренан, Урега;