Етър и Локомотив София изиграха изключително интересен мач от долната половина в efbet Лига, но не успяха да се победят във Велико Търново и завършиха при резултат 1:1. „Болярите“ откриха резултата на „Ивайло“ първи, след като Йоаким Карсела даде аванс на домакините с попадение в деветата минута.

Темпото в хода на първата, а и втората част, беше завидно, с оглед факта, че „виолетовите“ вече официално няма да бъдат част от родния футболен елит през новия сезон, но това не попречи на момчетата на Светослав Петров да демонстрират много хубави неща.

Все пак в 50-ата минута Димитър Митков вкара изравнителен гол и на практика донесе скъпоценната точка за столичните „железничари“, която може да се окаже витална за тяхното оцеляване и за новия сезон. Мартин Моран от домакините пък беше изгонен с втори жълт картон в 70-ата минута, а Гонсало Кардосо от Локо София също беше изгонен в добавеното време на двубоя. Карлос Франса започна да спори за решението на съдията и видя жълт картон, след което продължи и реферът изгони и атакуващия футболист на столичани.

Равенството направи така, че Локомотив София остава 12-и с 32 точки, на две пред 14-ия Пирин (30). Именно 14-ият ще играе баражен мач срещу третия във Втора лига след изиграването на сезона у нас.

В следващия кръг Локо София приема Ботев Враца, докато Етър ще гостува на Пирин.

Етър vs Локомотив София

източник: sofascore.com

Oще в 9-ата минута "болярите" откриха резултата в старопрестолния град. Жан-Марк Тибуе проби отляво и напредна умело и центрира към Йоаким Карсела. Той отигра с ножичен удар и матира Сашо Любенов, за да открие резултата.

Генерално, темпото на мача от самото му начало беше на много добро ниво, като и двата отбора поглеждаха смело към вратата на съперника, но "виолетовите" удариха първи в двубоя. В 25-ата Тибуе пусна към Йоаким Карсела елегантно, а пасът преодоля трима гостуващи футболисти. Топката беше отправена силно към вратата на Любенов, но профуча встрани от вратата му.

startphoto.bg
18 снимки

Три след подновяването Александър Любенов даде пас по земя към бранител на Локо София, а той загуби от Иван Василев, който вкара топката във вратата на Етър, но при отнемането ѝ извърши нарушение спрямо съперника. В 50-ата минута Локомотив София изравни резултата. Стив Траоре се измъкна от опеката на защитниците, за да подаде на нападателя Димитър Митков, който от непосредствена близост се разписа за 1:1.

След 62 минути игра Мартин Моран напредна към вратата на столичани с рейд, а Стефан Ламбез беше пред него. Моран опита да надиграе бранителя и първоначално успя, но след нанесения удар Ламбезе възстанови позицията си и блокира изстрела на панамеца. 20 преди края Мартин Моран беше изгонен от Ел-Хатиб по нелеп начин. Панамецът потегли към съблекалните след втори жълт картон след протест срещу рефера.

След фала пък столичани бяха изключително близо да излязат напред в резултата, но не успяха. Карлос Франса стреля от фал, но Ангел Мартинов отрази. Последва ново спасявяне от стража на Етър, а Валентин Николов отправи изстрел към опразнената врата, но Мартин Николов със сетни усилия изби напред току пред голлинията.

Три преди края на редовното време Серин Файе се извиси в полето на Локо София след свободен удар и стреля с глава, но встрани от вратата на Александър Любенов. В последната минута на редовното време Красимир Милошев отправи изключително тежък удар към великотърновксата врата, но Кристиян Секулич направи зрелищно спасяване.

Дълбоко в добавеното време бранителят на Локо София - Гонсало Кардосо, фаулира Иван Василев и реферът Ел-Хатиб го изгони по подобие на Моран с втори жълт картон. След спорове с рефера към съблекалните пое и Карлос Франса от гостуващия тим, като той ще пропусне следващия мач на Локо София, тъй като, ако беше останал само с жълт картон, щеше да има общо 13 и наказанието щеше да му е за два двубоя.

FT / ЕТЪР - ЛОКО СОФИЯ 1:1

1:0 Карсела 9', 1:1 Митков 50'

Рефер: Васимир Ел-Хатиб

Стадион: "Ивайло" (Велико Търново)

Етър: 1. Ангел Мартинов – 94. Жан-Марк Тибуе, 44. Принц, 4. Георги Александров (К), 77. Мартин Николов – 8. Мартин Моран, 18. Йоаким Карсела – 13. Дидис Пита, 17. Атанас Атанасов, 11. Антони Ангелов – 9. Иван Василев

Резерви: 12. Кристиян Секулич – 7. Кольо Станев, 14. Ивайло Димитров, 19. Александър Мишов, 20. Клифорд Ярен, 26. Йоан Маринов, 33. Луис Кордова

Треньор: Светослав Петров

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо, 93. Стефан Ламбезе – 26. Красимир Милошев (К), 16. Симеон Мечев, 21. Антони Иванов – 7. Кевин Маи, 45. Димитър Митков, 98. Стив Траоре

Резерви: 88. Жарко Истатков – 5. Даниел Ками, 9. Калоян Кръстев, 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса, 13. Селсо Рапосо, 20. Диого Тейшейра, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев