ЦСКА приема Лудогорец в шампионатен сблъсък с много емоционален характер за цяла „червена“ България. Срещата между столичани и разградчани е от 17:45 часа на стадион „Българска армия“, а това ще е последен мач за съоръжението в настоящия му вид.

Двубоят от „Армията“ ще може да наблюдавате по DIEMA SPORT или да проследите на страницата Gong.bg минута по минута.

Вече 56 години 22-хилядният стадион в Борисовата градина е в този си вид и приема срещи на ЦСКА. След днешния 10 декември на стадион „Българска армия“ ще започне мащабна реконструкция, която се планира да завърши след около две години.

Билетите за последния мач на „Българска армия“ бяха разпродадени още преди десетина дни, а на стадиона се очаква да има повече от 15 000 фенове. На вчерашния 9 декември пък бе Ден на отворените врати на „Армията“, където цял ден „червеният“ тим приемаше гости.

Ден на отворените врати на стадион "Българска армия"

източник: start-photo.bg

Един от символичните „домакини“ бе контузеният капитан Юрген Матай. Именно с неговата липса, както и тази на сънародника му Брадли де Нойер са свързани кадровите проблеми на Нестор Ел Маестро за днешния мач с Лудогорец. Очакванията са Густаво Бусато да стисне зъби и да пази срещу „зелените“ въпреки болките, които изпитва след мача със Славия за Купата.

ЦСКА не е изпитвал вкуса на поражението в тазгодишния шампионат именно от предния си сблъсък с Лудогорец на „Хювефарма Арена“ през август. Това си остава и единствената загуба на столичани досега в efbet Лига, макар тя да дойде с категоричното 0:3.

Славия ЦСКА

И двата тима няма как да съборят Черно море от първата позиция в зимното прекъсване, като единствено ЦСКА може да изравни по точки "моряците". Лудогорец е с мач по-малко и три пункта пасив от "червените" - следователно шест от варненци. Разградчани са с 39 на трета позиция, столичният гранд е втори с 42, а морският тим е първи с 45.

Лудогорец също игра двубой за Sesame Купа на България през седмицата и го спечели с повече от убедителното 4:0 срещу Локомотив Пловдив. Наставникът на „зелените“ Георги Дерменджиев може да е изправен пред сериозен ребус на вратата, тъй като двамата основни вратари Симон Слуга и Серджио Падт не са в оптимална кондиция.

Според опитния наставник неговият тим навлиза във форма точно за двата си най-трудни и важни мача през есенния дял – днешният шампионатен срещу ЦСКА и предстоящият в Лига на конференциите срещу Нордселанд идния четвъртък.

Лудогорец - Локомотив Пловдив 4:0 / Sesame Купа на България, 1/8-финал, 06.12.2023 г.

източник: Снимки: LAP.bg

Главен съдия на мача е Драгомир Драганов, а на ВАР е Волен Чинков. Очаква се по трибуните на „Българска армия“ да има грандиозно шоу от феновете, а дали такова ще се види и на терена от страна на вицешампиона и шампиона – отговорът ще дойде след 17:45 в последния мач на легендарния „Българска армия“ в този му вид.