Славия успя да вземе класическа победа с 3:0 срещу състава на Локомотив София в поредното столично дерби от 22-ия кръг на efbet Лига. Божидар Кацаров си изкара червен картон в 63-а минута след много дискусионен втори жълт картон. Тони Тасев даде аванс на "белите" в 70-а минута. Резервите Боби Цонев и Мартин Петков също бяха точни, съответно в 88-та и 89-а минута, оформяйки крайния резултат.

24 снимки

Гостите започнаха като по-силния състав и отправиха три неточни удари в рамките на първите 10 минути - всеки от тях неточен. Домакините постепенно се поактивизираха и отвърнаха с неточен изстрел на Ради Кирилов.

В 34-а минута дойде първото по-сериозно положение. Върджил Пинсон успя първи да стигне до отбита топка на границата на наказателното поле и стреля силно, но топката отново не намери очертанията на вратата на Славия.

Полувремето завърши с неточен удар на Георги Вълчев, а като цяло равенството беше резонно с оглед на показаното. Второто полувреме започна отново с по-добри атаки за "железничарите", като Дейвид Малембана стреля право в ръцете на Светослав Вуцов в 58-а минута.

Само 5 минути по-късно гостите останаха с 10 души. Божидар Кацаров беше изгонен за втори жълт картон, но повторението показа. че такъв категорично не трябваше да има.

Така се стигна до 70-а минута, в която домакините взеха своето. След страхотен индивидуален пробив на Ради Кирилов по крилото се стигна до хубаво центриране, а най-съобразителен се оказа Тони Тасев, за да вкара за 1:0.

В последните две минути на редовното време "железничарите" капитулираха. След нова качествена атака, минала през Ради Кирилов, той намери Боби Цонев, който вкара първия си гол за "белите" за 2:0.

Няма и 60 секунди по-късно резултатът вече беше класически. Ради Кирилов записа хеттрик от асистенции, след като намери Мартин Петков, който също вкара дебютен гол за Славия.

Славия - Локомотив София 3:0

1:0 - Тони Тасев (70)

2:0 - Борислав Цонев (88)

3:0 - Мартин Петков (89)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Ерол Дост, Иван Минчев, Радослав Кирилов, Кристиан Добрев, Йон Бакеро

Треньор: Златомир Загорчич

ЛОКО СФ: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Йоргос Кацикас, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Давид Малембана, Божидар Кацаров, Октавио, Върджил Пинсон, Димитър Митков

Треньор: Иван Колев