Левски победи Арда с 4:0 в двубой на стадион "Георги Аспарухов" от 22-я кръг на efbet Лига. Марин Петков откри резултата в 9-а минута с хубав удар с левия крак. В 34-а минута Патрик-Габриел Галчев удвои след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. В края на първата част Фабио Лима демонстрира добра индивидуална техника, за да направи резултата класически. В началото на втората част Ел Джемили направи резултата 4:0, а малко след това Милен Стоев бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение.

С тази победа Левски е вече 4-и с актив от 41 точки, а Арда остава на 8-а позиция с 31 пункта на сметката си.

start-photo.bg
77 снимки

В 9-а минута първото по-интересно положение в срещата бе дело на Левски, а Фабио Лима опита далечен изстрел, но Господинов успя да избие. Веднага след това Марин Петков получи топката на границата на наказателното поле, като офанзивният футболист си я нагласи на левия крак и с прецизен удар до страничната греда не остави шансове на стража на Арда - 1:0 за Левски.

В 14-а минута Джавад Ел Джемили навлезе с топка в крака в противниковото наказателон поле и опита изстрел с левия крак, но Господинов внимаваше и успя да улови. Малко по-късно Арда можеше да изравни, като Борис Тютюков бе изведен сам срещу вратаря, а защитата на Левски не се ориентира добре, като футболистът на гостите стреля, но видя как Пламен Адреев блесна с чудесна намеса.

В 33-а минута Патрик-Габриел Галчев застана зад топката, за да изпълни пряк свободен удар, като футболистът на Левски стреля по невероятен начин, а Господинов само изгледа топката, как влиза във вратата му.

Пет минути след това Арда отново имаше шанс да отбележи гол, като футболист на гостите отново бе очи в очи с Пламен Андреев, но стражът на Левски за пореден път бе на висота и успя да спаси. Левски пак имаше правото да изпълни пряк свободен удар, а зад топката за втори път застана Патрик-Габриел Галчев, като изпълни по сходен начин, както при попадението, което отбеляза, но този път не успя да уцели вратата.

В 44-а минута Фабио Лима получи добра топка, като показа самочувстиве и опита мощен удар с левия крак, който бе неспасяем за Господинов и кълбото се озова във вратата му за трети път от началото на двубоя - 3:0 за Левски.

В 49-а минута Джавад Ел Джемили превзе свободно пространство и показа добър дрибъл между няколко противникови състезатели, а накрая завърши с чудесен удар с десния крак, който направи резултата 4:0 за Левски.

Три минути по-късно Милен Стоев извърши много грубо нарушение, което застрашаваше здравото на противника, а главният съдия не се поколеба веднага да му покаже директен червен картон - Арда остана с 10 човека на терена.

В 62-а минута Рикардиньо бе изведен на добра позиция, като опита мощен удар с десния крак в близкия ъгъл, но Господинов го отказа с добро спасяване. В добавеното време на срещата Илиян Стефанов бе страхотно намерен в противниковото наказателно поле и отправи изстрел с глава, а Господинов със сетни сили успя да избие.

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 11. Борис Тютюков, 12. Принц Ебенезер, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов