Левски приема Арда в един от най-интересните мачове в 22-ия кръг на efbet Лига. Срещата е днес от 17:45 часа на стадион "Георги Аспарухов" и ще се предава пряко по DIEMA SPORT. На Gong.bg ще проследим най-интересното от двубоя.

"Сините" стартираха полусезона с победа с 2:1 над Пирин в Благоевград.Отборът на Николай Костов показа добри неща в атака, но и доста колебания в защита през първото полувреме. Сега "сините" са пределно амбицирани да зарадват феновете си с успех у дома и над корав съперник като Арда. Тимът влиза в мача като пети във временното класиране с 38 точки.

През седмицата от ръководството на столичани обявиха, че са платили над 1,1 млн. лева на НАП, а до средата на април ще бъдат преведени и останалите пари по главницата на дълга към приходната агенция. Тази новина зарадва привържениците на отбора и се очаква днес да има сериозно фенско присъстави в първия домакински мач за годината.

Костов няма да може да разчита на наказания Хосе Кордоба. Очаква се вместо него в титулярния състав да попадна Кристиан Димитров. В групата на отбора се завръща Асен Чандъров, но той ще остане резерва. Наставникът на Левски планира още една промяна в стартовата единадесеторка - новото попълнение Карлос Охене ще започне от първата минута за сметка на Асими Фадига. Други двама от новите - Хоакин Фернандес и Патрик Мислович, ще чакат дебют от пейката.

Гостите от Арда загубиха с 1:2 от Локомотив Пловдив в Кърджали в миналия кръг. Отборът на Александър Тунчев пристига в София на 8-о място с 31 точки и максимално амбициран да си тръгне с успех. Наставникът на гостите няма да може да разчита на наказания Абубакар Тунгара. Кърджалийци картотекираха защитника Феликс Ебоа Ебоа и той ще може да дебютира днес, но е малко вероятно да го направи от първата минута.

Очакванията са Тунчев да пусне Иван Тилев на мястото на наказания Тунгара зад нападателя Тонислав Йорданов. Отдясно на атаката ще стартира Ел Мами Тетах.

Главен съдия на мача днес е Ивайло Стоянов.