Отборът на Ботев Пловдив победи Арда с 2:0 откриващия двубой на 19-ия кръг в efbet Лига. През първото полувреме и двата отбора имаха положения, но гол така и не падна.

В началото на втората част попадение на "канарчетата" бе отменено заради засада, а в 63-ата минута Емануел Уме откри за гостите. В 80-ата минута Янис Карабельов удвои със страхотен гол.

Така той оформи крайният резултат, а Ботев си тръгна с трите точки от Кърджали. С тях възпитаниците на Душан Керкез се изкачват с място нагоре, заемайки осмата позиция с 26 точки.

Арда пък е именно пред "канарчетата" в класирането с 28 пункта. Това обаче е втора поредна загуба за отбора, след тежката загуба от ЦСКА 1948 с 0:3 у дома.

В 4-ата минута дойде първата добра възможност пред вратата на Ботев Пловдив, Ебенезер Окезие задържа топката отляво и прати центриране, което стигна до Ел Мами Тетах, който обаче не успя да нанесе добър изстрел.

Минута след това Уме Емануел успя да открадне топката и нахлу в наказателното поле. Той опита изстрел от трудна позиция, с който Анатолий Господинов се справи.

В 13-ата минута Ебенезер Окезие демонстрира страхотна скорост, включвайки се по левия фланг. Той успя да настигне топката и пусна остро подаване в наказателното, където Преслав Боруков обаче не успя да стреля.

Пет минути по-късно Абубакар Тунгара направи отличен индивидуален рейд, тръгвайки отдясно, след което проби към вътрешността и навлезе в наказателното поле на противника. Той не се замисли и шутира, но встрани от целта.

Арда бе близо до гола в 23-ата минута, когато Станислав Иванов успя с глава да продължи центриране на Мартин Стойчев. Топката стигна до далечната греда, където свободния Пламен Крачунов стреля отблизо. Хидайет Ханкич блесна със страхотна намеса.

Антоан Бароан не успя да нанесе хубав изстрел с глава в 29-ата минута, след като се стигна до разбъркване в наказателното на домакините при центриране отдясно.

В 37-ата минута Антоан Бароан бе намерен с дълго подаване на далечната греда. Нападателят на "канарчетата" стреля с глава, но от малък ъгъл и ударът му бе избит от Анатолий Господинов. Последва ъглов удар, но без нова опасност за стража на Арда.

Две минути преди края на първото полувреме дойде и най-добрата ситуация за тима от Кърджали. Преслав Боруков изскочи зад защитата, за да настигне дълъг пас. Нападателят успя да се справи с Атанас Чернев, след което нанесе изстрел с левия крак по земя. Топката мина покрай излезлия напред Хидайет Ханкич, но не влезе във вратата, минавайки на сантиметри от левия страничен стълб.

В 51-ата минута Ивелин Попов пусна страхотен извеждащ пас към Самюел Акере, който остана лице в лице с Анатолий Господинов. Той стреля, а стражът игра с топката, но тя все пак влезе във вратата му. Първоначално бе отсъдена засада, а след преглед на ВАР това решение бе потвърдено.

Десет минути след това Атанас Чернев успя да играе с топката след центриране на близка греда, но не и да осъществи достатъчно добър контакт с нея, за да я насочи към вратата на Господинов.

В 63-ата минута Ботев Пловдив поведе, след като Ивелин Попов бе изведен отдясно от Янис Карабельов. Бившият халф на Левски майсторски надигра Атанас Чернев, който скочи на шпагат, след което прати пас към Емануел Уме. Свободният футболист на Ботев Пловдив пък не сгреши и прати топката във вратата на Арда.

В 74-ата минута Тонислав Йорданов си опита късмета с изстрел извън наказателното топката. Изпълнението му обаче мина встрани от вратата.

Четири минути след това Ботев Пловдив бе близо до нов гол. След добра атака на "канарчетата" топката стигна до Уме Емануел, който обаче не успя да преодолее Анатолий Господинов.

В 80-ата минута гостите стигнаха до нов гол. Ивелин Попов подаде към Янис Карабельов, който си бутна топката и нанесе мощен шут. Топката срещна левия страничен стълб на вратата и се озова в мрежата на тима от Кърджали.

Пет минути преди края на редовното време Константинос Балоянис реши да обстрелва вратата на домакините от далечна дистанция. Ударът му бе точен, но Анатолий Господинов се справи без проблеми.

FT | АРДА – БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:2

0:1 Уме Емануел 63'

0:2 Янис Карабельов 80'

Съставите на двата отбора:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Окезие, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов

Резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 10. Ивелин Попов, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 21. Точукву Ннади, 30. Лъчезар Балтанов, 88. Красиан Колев