Левски постигна изразителна победа над Септември София с резултат 4:1 в генералната си репетиция преди подновяването на efbet Лига. Мартин Петков изненадващо даде преднина на гостите в 38-ата минута, но Рикардиньо изравни от дузпа в добавеното време на първата част.

През второто полувреме обаче "сините" бяха безапелационни и отбелязаха нови три безответни попадения. Цунами направи обрата пълен в 50-ата, а Уелтън добави нов гол в 58-ата минута. Марин Петков също записа името си сред голмайсторите и оформи крайния резултат в 74-ата минута.

start-photo.bg
100 снимки

По този начин Левски завърши с успех зимната си подготовка. По време на лагера си в Дубай столичани изигра шест приятелски срещи. В тях „сините“ записаха 4 победи и две загуби, едната от които бе прекъсната в началото на второто полувреме.

В първия кръг от пролетния полусезон столичани приемат Черно море на стадион „Ивайло“ във Велико Търново заради наказание тази събота от 17:30 часа, докато Септември домакинства на Арда ден по-късно от 12:00 часа.

32 снимки

Отзивите след срещата:

Мъри Стоилов: Не очаквам никъде, освен в Разград и на "Герена", да има добри условия за игра

Левски стартира силно срещата и още в четвъртата минута можеше да поведе в резултата.  Рикадиньо напредна отляво и центрира точно към Роналдо, но ударът му с глава бе блокиран от тялото на Мартин Николов.

Малко след това „сините“ имаха претенции за дузпа, когато Патрик-Габриел Галчев бе препънат в наказателното поле, но не последва сигнал от съдията.

В осмата минута Илиян Стефанов влезе отдясно в наказателното поле и видя Уелтън на добра позиция в наказателното поле, но бразилецът не успя да отиграе и вратарят Димитър Шейтанов изби.

Четири минути по-късно Андриан Краев изведе Рикардиньо в наказателното поле зад защитата на Септември и прати топката в мрежата, но попадението не беше зачетено правилно заради засада на бразилеца.

30 снимки

Домакините продължиха да са доста активни, но нови интересни ситуации пред Шейтанов липсваха.

В 28-ата минута Септември създаде първата си по-интересна ситуация, когато Асен Георгиев стреля точно с глава след центриране от фал, но капитанът на „сините“ Николай Михайлов спаси без проблеми.

След точно половин час игра Левски беше много близо да поведе в резултата. Галчев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Анди Краев скочи високо и стреля с глава, но Шейтанов успя да избие с една ръка над напречната греда в нов корнер.

Септември обаче поведе в резултата в 38-ата минута, когато Мартин Стоянов изведе отляво в наказателното поле Мартин Петков, който стреля далечния ъгъл на Михайлов и отбеляза за 0:1.

Минута по-късно Левски можеше да изравни, след като Уелтън проби отляво и центрира, получи се рикошет и топката удари близката греда на Шейтанов.

В добавеното време на първата част „сините“ успяха да изравнят резултата след точна дузпа на Рикардиньо. До наказателния удар се стигна след центриране от корнер на първа греда, където бразилецът засече с глава, а топката срещна ръката на голмайстора на Септември – Мартин Петков. Именно Рикардиньо се зае с изпълнението и бе точен в средата на вратата за 1:1.​

На почивката треньорът на "сините" - Станимир Стоилов, направи доста промени в състава, като на терена от първата част останаха единствено Цунами и Асен Чандъров.

Малко след старта на второто полувреме Асен Чандъров пробва удар от дистанция, който обаче премина доста над вратата.

В 50-ата минута обаче Левски направи пълен обрат. Ивелин Попов центрира към втора греда, където Цунами надскочи Стойчев и с глава прати топката в далечни ъгъл за 2:1.

Само минута след попадението „сините“ бяха близо до нов гол. Роналдо влезе отдясно в наказателното и центрира ниско към далечната греда, където Уелтън бе оставен непокрит, но не успя да засече точно.

Левски се разигра и продължи с головете в 58-ата минута. Марин Петков даде прекрасен пас за Роналдо отдясно в наказателното поле, който успя да достигне до топката и я центрира към вратарското поле, където Уелтън я засече отблизо във вратата за 3:1.

В 62-ата минута Септември имаше хубав шанс да намали изоставането си. Атанас Кабов получи хубав пас отдясно в наказателното поле, задържа добре и стреля ниско в близкия ъгъл на Пламен Андреев, който обаче спаси.

Три минути по-късно Хосе Кордоба отправи коварен изстрел, но вратарят на Септември изби в ъглов удар.

Левски отбеляза и четвърто попадение в 74-ата минута след хубаво заучена комбинация. Филип Кръстев центрира на първа греда, където Попов отклони много ефектно с десния крак от въздуха към задната, където Марин Петков засече с глава във вратата за 4:1.

Септември можеше да направи загубата си по-почетна в 78-ата минута, когато Кабов беше намерен отдясно, влезе в наказателното поле и центрира ниско към точката за дузпа, където Симеон Александров засече, но Андреев успя да реагира и спаси.

В 83-ата минута Септември имаше нов шанс за попадение, когато Александров беше изведен отляво на скорост, влезе в наказателното поле и стреля към вратата, но Андреев излезе предвидливо и го блокира. Топката обаче попадна в Мартин Петков, който обаче стреля над опразнената врата.

Две минути преди края на редовното време Кабов получи пас отдясно в наказателното поле, влезе навътре и стреля коварно по тревата, но Пламен Андреев реагира и изби удар в долния му ляв ъгъл в корнер.

В крайна сметка Левски загря за проллетния дял от шампионата с победа.