Пирин Благоевград победи ЦСКА с 1:0 в контрола, играна на стадион „Христо Ботев“ в югозападния град. "Червените бяха с доста експериментален състав с някои резерви и без треньора си Стойчо Младенов, който има трагичен случай в семейството си. ЦСКА бе воден в този мач от Тодор Янчев, а Анатоли Нанков бе на тренировката на останалите играчи в София.

Единствения гол вкара Юлиян Попев в 45-ата минута. През второто полувреме втородивизионният тим изпусна четири чисти голови ситуации, при които играчи на Пирин излизаха сами срещу вратаря Анатоли Господинов, който спаси "червените" от нов гол.

Двата отбора запълниха с проверката паузата в първенството. На стадиона присъстваха около 1500 зрители, част от които фенове на ЦСКА.

Мача проследихме в Gong.bg

Пирин ЦСКА

източник: Стефан Дамянов/Gong.bg

Минута по минута

1` НАЧАЛО НА МАЧА.

11` Бавно темпо заради топлото време в Благоевград. Първата по-добра атака е за Пирин, Томислав Павлов пада пред пеналта, но съдията Апостолов не вижда нарушение.

17` Добър пробив на Милисавчевич, при който навърза трима съперници, но не сполучи с паса.

24` Жълт картон за Бергонси от ЦСКА за задържане на съперник.

30` Пирин смени вратарите си - на мястото на Костов влезе Бахтарлиев, тъй като и тримата вратари на тима ще изиграят по 30 минути. Никакви положения и пред двете врати.

38` Най-добрата атака на ЦСКА. Милисавлевич нахлува в пеналта, но стреля неточно.

45` ЮЛИЯН ПОПЕВ ВКАРВА ЗА ПИРИН - 1:0! Попев получава в пеналта топката от Златинов и бележи в самия край на полувремето.

45` КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО.

46` НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46` Радой Божилов сменя Маркиньос в състава на ЦСКА, докато в този на Пирин са направени 5 промени.

48` След двойно подаване Тасев излиза сам срещу вратаря на ЦСКА, но стреля над вратата.

67` Първа по-сериозна опасност пред вратата на Пирин. Карачанаков стреля опасно от фаул, но третият вратар Ганев избива в корнер.

70` Нова грешка на Причиненко, който сбърка и при първия гол, Войнов излиза сам срещу вратаря на ЦСКА, но стреля встрани от гредата.

83` Мартин Тошев излиза сам срещу вратаря на ЦСКА, Господинов спасява.

85` Тони Тасев повтаря същото упражнение и отново Господинов спасява вратата на ЦСКА от нов гол.

87` Мартин Тошев стреля от фаул, право в ръцете на Господинов.

90` КРАЙ НА МАЧА - 1:0 ЗА ПИРИН.

ПИРИН БЛ – ЦСКА 1:0

ПИРИН: Костов, Башлиев, Г. Георгиев, Ил. Николов, Р. Сандев, Попев, Костадинов, Павлов, Благов, Хаджииванов, Златинов /Бахтарлиев, Ганев, Тасев, Стоев, Креболиев, Траянов, Б. Сандев, Варсанов, Гошев, Войнов, Стоянов/. Треньор – Йордан Самоковлийски.

ЦСКА: Господинов, Мисиджан, Крачунов, Милисавлевич, Витанов, Бергонси, Маркиньос, Супусепа, Пиричиненко, Ангушев, Карачанаков /Златев, Чорбаджийски, В. Попов, Божилов, Стоичков, Рамадан, М. Петров/. Треньор – Тодор Янчев.