Нафтекс направи равен 2:2 срещу кипърския Неа Саламина в първия си контролен мач на Острова на Афродита. „Шейховете” пристигнаха вчера в Кипър и още днес Георги Василев ги изведе на терена.

След по-скучно първо полувреме, двата отбора направиха много смени и ситуацията през втората част се промени. Венци Бонев за Нафтекс и Хайлис от тима на домакините имаха най-чистите положения през първите 45 минути.

След почивката в игра за Нафтекс влязоха Чворович, Зафиров, Шанкулов и Стойчо Младенов-младши. Това даде резултат и в 52-та минута Шанкулов откри за бургазлии. Той се разписа след извеждащ пас на Валериев зад защитата на Неа Саламина.

Василев направи още четири смени, влязоха Дамянов, Филипов, Генчев и Станимир Георгиев.

Радукану изравни за Неа Саламина в 63-та – 1:1 – от дузпа, срещу която имаше бурни протести от страна на играчите на Нафтекс.

Бакура изведе домакините напред в 76-та минута. Нападателят от Сиера Леоне влезе през второто полувреме и успя да вкара с глава между Жеков и Дамянов.

Станимир Георгиев донесе равенството в 81-та минута. Той бе изведен от Стойчо Младенов-младши сам срещу вратаря Филимонов и с плътен удар по тревата вкара за 2:2.

Съставите на двата отбора, с които започнаха срещата:

Нафтекс: Симеонов, Петров, Евтимов, Бонев, Жеков, Караканов, Валериев, Божинов, Тодоров, Паргов, Любенов

Неа Саламина: Кайринос, Янидис, Юхар, Йоану, Чамоши, Пастида, Селигардакис, Енвис, Хубер, Христодулу, Хайлис