Спартак Плевен победи ЦСКА с 1:0 в първата проверка и за двата тима преди старта на шампоната в България.

ЦСКА започна подготовка за новия сезон с лагер в Тетевен, а първата проверка беше срещу плевенчани. "Червените" започнаха по-активно и в първите минути на двубоя имаха редица възможности за откриване на резултата, като най-чистото положение се откри пред Борис Галчев, но той беше неточен.

Футболистите на Спартак получиха и 3 жълти картона в това първо полувреме.

През втората част "червените" направиха куп смени.

В 57-ата минута Григор Долапчиев откри резултата в полза на плевенския тим, но не се зарадва на попадението си, тъй като е бивш кадър на "червените". В 74-ата минута Спартак пропусна да удвои резултата от изгодна позиция, а буквално в следващата атака Густаво Кулма пропусна да изравни резултата. Кулба се беше появил само две минути по-рано преди да пропусне положението.

В последните минути ЦСКА опита да изравни резултата, а последното положение в мача беше пропуснато от Йордан Йорданов.

Така "червените" стартираха подготовката си с поражение, отново както и през миналия сезон от Спартак Плевен.

ЦСКА: Анатолий Господинов (в), Лазар Марин, Божидар Чорбаджийски, Стойчо Атанасов, Красимир Станоев, Диого Виана, Борис Галчев (к), Преслав Йорданов, Арсенио Нунеш, Самир Аясс, Кристиян Малинов.

Резерви: Георги Китанов (в), Йордан Йорданов, Петър Витанов, Александър Георгиев, Кирил Десподов, Станислав Маламов, Иван Минчев, Васил Попов, Александър Дюлгеров, Ангел Грънчов, Густаво Кулма, Георги Минчев.

Спартак Плевен: Пантев, Митев, Иванов, Радев, Виячки, Бенков, Тодоров, Христов, Долапчиев, Антонов, Вълов