Бургаското дерби между Черноморец и Нафтекс завърши 1:1 и така те запазиха позициите си. Двата отбора си разделиха по едно полувреме и логично стигнаха до равенство, което можеше да бъде много по-голово, ако не бяха пропуските на нападателите.

Нафтекс игра по-добре през първото полувреме и откриха резултата в 32-та минута чрез Божинов, който засече центриране на Любенов. До края на полувремето и двата отбора създадоха положения, но те бяха пропилени от Емил Тодоров за домакините и Румен Шанкулов за гостите.

През вторите 45 минути играчите на Димитър Димитров имаха инициативата и логично стигнаха до изравнителното попадение, което бе дело на Митко Трендафилов в 54-та минута. До края на мача Крумов, Траянов и Старокин пропуснаха да се разпишат във вратата на Симеонов.