Дунав Русе се наложи с 2:1над Етър1924 в контролна среща преди началото на първенството в двете Б групи.

Трите попадения паднаха преди почивката, а позитивното за търновци е по-добрата им игра в сравнение с последните срещи. Етър заложи на здрава защита и контраатаки, които дадоха резултат веднъж.

Още в 3-ата минута удар на Иво Кирилов беше блокиран от италианския вратар на Етър Карканджо, а топката от гредата излезе в корнер. В 20-ата минута Станимир Георгиев откри резултата за Дунав. Той надбяга защитник и прати топката в мрежата.

В 25-ата минута Мариян Генов и Михаил Аврионов направиха двойно подаване, което изведе последния на голова позиция и той не сгреши- 1:1.

Седем минути преди края на първото полувреме Дунав стигна до втори гол, след като Иво Кирилов вкара от дузпа. Тя беше отсъдена за събаряне на Станимир Георгиев в наказателното поле.