Борислава Христова за пореден път направи силно представяне в мач от женската Евролигата. Българската националка обаче не се оказа достатъчна, а нейният тим Шепши отстъпи при гостуването си на италианския Скио със 72:88 в двубой от деветия кръг в група А.

Домакините успяха да си извоюват двуцифрена преднина още след първата четвърт, а независимо от опитите на противника си, те запазиха лидерската позиция до края на мача.

Христова намери място сред титулярите в началото на срещата и стана една от основните реализатори и борци в мача. Крилото завърши двубоя с 18 точки, 5 борби и 7 асистенции за 36 минути на терена. От стрелба тя бе 5/9 от средно разстояние, 1/6 от тройката и 5/8 от наказателната линия.

Загубата бе трета поредна за състава на Зоран Майкс, като с нея румънките слезнаха до последното осмо място във временното класиране в потока. Така балансът на Шепши е 1-8. На 20 декември (сряда) Христовa и съотборничките й ще приемат Люблин.