Хърватия победи Филипините с 81:78 точки след продължения в първия двубой от група В на Световното първенство по баскетбол за мъже в Испания. Хърватите тръгнаха уверено и поведоха с 23:9 точки след първата четвърт, но филипинците изиграха по-силна втора част и намалиха до 6 точки пасива си на полувремето – 37:31 за Хърватия на почивката. Третата част бе равностойна като отбора на Филипините намали до 3 точки – 37:34, но Хърватия вдигна оборотите и дръпна до 57:49 след 30 минути игра.

Дарио Шарич

източник: БГНЕС

Четвъртата част предложи сериозна интрига за зрителите, като филипинците изравниха и дори поведоха при 69:66 точки с кош на Андре Блатче. Крунослав Симон изравни за 69:69, а Дарио Шарич даде преднина на своите за 71:69 точки, но Джейсън Уилям вкара за ново равенство - 71:71 точки. Така приключи редовното време.

В продължението хърватите бяха крачка напред, а в края точната ръка на Боян Богданович донесе успеха с 81:78 точки.

Хърватия Филипини

Най-резултатен за Хърватия бе именно Богданович с 26 точки. Крунослав Симон завърши с 12 точки, а младата звезда на тима Дарио Шарич се отчете с 10 точки, 9 борби и 4 асистенции.

За Филипините с 28 точки и 12 борби завърши Андре Блатче.