Словения си осигури среща със САЩ на четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол, след като се наложи със 71:61 над Доминиканската република.

Воден от братята Драгич, словенският тим спечели доминация в края на първото полувреме и в началото на второто, със серия от 19-0.

Иначе първата част, и минутите в края на третата и четвърата, преминаха нелошо за доминиканците.

Джеймс Фелдайн изигра страхотен мач за Доминикана, а ветеранът Джак Мартинес също бе невероятен с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби, но звездата на тима

Франсиско Гарсия продължи да бледнее, и в края силите на доминиканците не стигнаха.

Въпреки опита на Доминиканската република да се върне в двубоя в последната част, и съвсем реалните възможности да обърне нещата, словенците изиграха всичко както трябваше и с няколко бързи атаки, най-вече благодарение на Зоран Драгич, издържаха до финала.

Зоран приключи с 18 точки за Словения, Горан вкара 12, а Урош Слокар завърши с девет.