Гърция се присъедини към фаворитите САЩ и Испания на Световното първенство по баскетбол, като единствени освен тях завършиха без загуба груповата фаза.

Гърците взеха успех със 79:71 над Аржентина в сблъсък с много жежки страсти. На полувремето за малко и двата отбора да влязат със шут, след като нервите на

Факундо Кампацо не издържаха, и той за почти забърка меле на терена.

На почивката и малко след нея Гърция газеше съперника, но с рутина и настоятелност, Аржентина бе на път да стори обрат в последната четвърт.

Гърците дръпнаха с цели 19 точки в първите минути от второто полувреме, но серия от 10-0 за Аржентина направи разликата само четири в началото на четвъртия период.

Така финалните 10 минути се завързаха, но Гърция финишира по страхотен начин, с непоколебими тройки и страхотна забивка на Костас Папаниколау, показала кой заслужава повече победата.

Гърция зае и първо място в група В, и на осминафинал ще се изправи срещу Сърбия.

Загубата изпрати Аржентина на трето място, което им отреди за съперник континенталния враг №1 Бразилия.

Крайното класиране в група В: Гърция, Хърватия, Аржентина, Сенегал. Отпадат Пуерто Рико и Филипините.