Националният отбор по баскетбол на Испания се класира за 1/8-финалите на Световното първенство. Иберийците се наложиха категорично над Франция с 88:64 (22:19, 22:15, 21:16, 23:14) точки пред родна публика.

Испания има пълен актив от точки и без проблем преминава в следващия етап.

Домакините започнаха мача много по-добре от Франция и натрупаха комфортна преднина още преди почивката, на която водеха с 10 точки – 44:34.

В последната част разликата се увеличи дори до 20 точки, а испанците вече бяха сигурни в победата. В крайна сметка публиката избухна в луда радост след края.

С най-много точки за домакините се отличи Марк Гасол със 17, докато Пау Гасол записа 15. За съперника от Франция Никола Батум и Антоан Дио отбелязаха по 11 точки.

След успеха на Испания тимът е с 8 точки на върха в подреждането, пред Бразилия със 7, Сърбия и Франция с по 6. Следват тимовете на Иран и Египет съответно с по 5 и 4 точки.