Отборите на Литва и Гърция записаха втори победи на Световното първенство по баскетбол за мъже в Испания. Литва се справи с Ангола в група D със 75:62 точки, а в група В Гърция надви Филипините с 82:70 точки.

Литовците водеха още на почивката с 38:35 и изиграха много силна трета част, в която реализираха 25 срещу 14 точки за съперника.

С 21 точки най-резултатен бе Донатас Мотеюнас, а с 13 борби се отличи Йонас Валанчунас.

Гърция пък нямаше проблеми срещу Филипините и още на старта показа, че ще се бори със зъби и нокти за победата. След 10 точки разлика още в първата четвърт, гърците държаха контрола върху срещата до края. Георгиос Принтезис реализира 25 точки, а с 10 борби се отчете Янис Борусис.