Домакинът Испания стартира с убедителна победа с 90:60 над Иран участието си на Мондиала.

Испанците нямаха особени проблеми пред своята публика в Гранада и методично набираха аванс в точките, като разликата в края достигна до 30.

Първата четвърт приключи 27:18 за испанците, а на полувремето авансът на испанците беше от 15 точки - 48:33.

Съотношението на силите не се промени и след почивката. Домакините стигнаха до 70:48 след третата четвърт и финишираха с крайното 90:60.

Звездата на испанците Пау Гасол бе най-резултатен в мача с отбелязаните 33 точки. От състава на Иран Камрани записа 18 точки и бе най-точен от своя тим.

Двубоят бе от група „А“, в която са още отборите на Сърбия, Бразилия, Египет и Франция, като след първите мачове в нея Испания бе най-убедителен от победителите и поведе в класирането.

В останалите срещи от групата Бразилия надви трудно Франция с 65:63, а Сърбия би безпроблемно Египет с 85:64.