Европейският шампион Франция и Сърбия изиграха един от най-оспорваните мачове до момента на Световното първенство по баскетбол за мъже, като французите измъкнаха успеха в последните секунди със 74:73 точки. Така двата тима вече са с по една победа и една загуба в групата си.

Двубоят бе много оспорван, като първата част приключи при 21:20 за Сърбия, а на почивката преднината на състава воден от Александър Джорджевич бе 8 точки – 42:34. Франция навакса част от изоставането си в третата част до 2 точки, след 26:20 в своя полза в третите 10 минути. Изходът от двубоя бе решен буквално в последните секунди, като първо Мирослав Радулица със забивка даде преднина за Сърбия при 73:71 точки, а после с кош на Борис Диау и наказателен удар на Жорфи Ловерн Франция измъкна победата със 74:73 точки.

Ловерн завърши като най-резултатен за французите с 19 точки и 6 борби, а за Сърбия Радулица се отчете с 21 точки и 7 борби.

Сърбия играе утре, 1-и септември с Иран, а Франция излиза срещу Египет.