Аржентина удържа финален щурм на Филипините и се наложи с 85:81 в мач от група В на Световното първенство по баскетбол.

Така "гаучосите" взеха втори успех в една от най-завързаните групи на Мондиала.

Филипините все още нямат победа в групата, но пак не се дадоха лесно. Те поведоха в първата част, но допуснаха обрат във втората, за 43:38 на почивката.

Двата отбора направиха зрелищно второ полувреме, а Филипините имаше шанс да прати мача в продължения, след като навакса изоставане в края. Джейсън Уилиам обаче изигра зле финалните секунди за атака на своя тим, бе блокиран чисто и оттам вече Аржентина с достатъчно опит успя да си подсигури победата.

Луис Скола бе най-резултатен с 19 точки за Аржентина, а Маркос Мата отбеляза още 17.

Ранидел де Окампо вкара 18 за Филипините, а Андре Блатч се отчете с дабъл-дабъл от 14 точки и 15 борби.