Отборът на Чехия постигна втора победа в квалификациите за световното първенство по баскетбол за мъже през 2019 година в Китай. В среща от група "F" чехите се наложиха с 64:56 (19:9, 6:21,13:8, 26:18) над Финландия като гост. Така Чехия оглави групата с 4 точки.

Срещата в Хелзинки премина през големи амплитуди. В началните минути гостите имаха инициативата, но във втората четвърт Финландия осъществи пълен обрат след 21:6 точки.

Така на почивката баскетболистите на Хенрик Детман водеха с 5 точки при 30:25.

В третата четвърт играта и на двата отбора в нападение не вървеше, като това важеше с особена сила за финландците, които вкараха само 8 точки и това позволи на съперника им да изравни резултата преди заключителните 10 минути.

В тях Блейк Шилб се включи много добре за чехите и със серия от точни стрелби от средно и далечно разстояние изкова успеха за гостите.

Именно Шилб бе най-резултатен за Чехия със 17 точки. С 14 завърши Войтек Хрубан, а трима други добавиха по още 8 точки.

За Финландия единствено капитанът Шон Хъф и резервата Ропе Ахонен стигнаха до двуцифрен актив от точки, като Хъф приключи с 13, а Ахонен с 11.

По-късно тази вечер е и другият мач от групата, в който България гостува на Исландия./ БТА