Аржентина спечели и третия си мач на световното първенство по баскетбол за мъже, след като победи Русия с 69:61 (12:17, 27:16, 14:7, 16:21). Така южноамериканците станаха първи в група "В" с пълен актив от шест точки, а европейският представител в този поток остана втори с пет. Нигерия и Република Корея завършиха на трето и четвърто място.

Аржентина направи серия от 18:0 през първото полувреме и запази преднината си до финалната сирена, въпреки че руснаците се върнаха на кош от съперника само 39.1 секунди преди края. Факундо Кампацо обаче стана герой за южноамериканците с точна стрелба 28.4 секунди преди края на мача и отнета топка в следващото руско притежание.

Кампацо завърши с 21 точки, седем асистенции и шест спечелени борби, а Луис Скола добави 13 пункта за аржентинците. Маркос Делия пък вкара 13 точки само за 23 минути, докато Андрей Зубков отбеляза 17 точки за руснаците, които също се класират в следващата фаза на световните финали в Китай.

Венецуела надигра домакина на турнира със 72:59 (18:10, 15:13, 18:18, 21:18) и продължава напред в турнира като втори отбор от група "А", докато Китай отпадна. Победител в потока е Полша с три победи, а Кот Д'Ивоар се разделя със световното първенство.

Сърбия спечели първото място в група "D", след като победи подгласника си Италия с 92:77 (28:23, 22:19, 20:15, 22:20). Испания пък завърши с 3 от 3 в група "С" след успех със 73:65 (18:21, 15:10, 19:22, 21:12) срещу Иран, който завърши последен. Втори е Пуерто Рико, а трети - Тунис.