Отборът на Локомотив Пловдив отпадна от Лига Европа. „Смърфовете“ претърпяха поражение от Витес с 1:3 в срещата-реванш в Арнем от втория квалификационен кръг на турнира. Първият двубой, който се игра на Градския стадион в Ловеч, завърши 4:4.

Единственият гол за българския тим в Холандия бе отбелязан от дузпа от Христо Златински.

Между двете срещи обаче пловдивчани претърпяха изключителни сътресения, след като собственикът на клуба Константин Динев оттегли финансовата си подкрепа. Въпреки тежкото положение, трудното пътуване до Холандия, както и липсата на част от състава, Емил Велев и момчетата му опитаха да се противопоставят на своя съперник.

Старши треньорът на Локомотив реши да заложи в стартовия състав на Стефано Кунчев, който замени Йордан Господинов на вратата. Стефано дебютира за Локомотив в този двубой. В защита Велев постави Ели Маркес, Георгиос Саламастракис, Валери Георгиев и Михаил Венков. В халфовата линия - Даниел Георгиев, Илияс Кириакидис, Христо Златински, Йордан Тодоров, Здравко Лазаров и напред Тасио.

Витес започна много силно мача, като наложи първоначален натиск. Локомотив Пд успя да противодейства, но в 25-та минута не издържа и допусна попадение. Марк ван Хинкел откри резултата, след като засече топката отблизо след асистенция на Рейс.

В края на полувремето домакините успяха да удвоят преднината си. Във втората минута от даденото от съдията продължение Патрик Ван Аанхолт стреля диагонално отблизо, първият му удар бе отразен от Стефано Кунчев, топката обаче се върна при него и той бе точен при втория си опит.

В 47-та минута Вилфред Бони засече топката с глава за 3:0 за Витес, което окончателно огорчи Локомотив Пд. Въпреки многото положения, които продължиха да създават домакините, все пак в 80-та минута Христо Златински вкара почетното попадение за българите за 1:3 от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Калаш срещу влезлият през второто полувреме в игра - Илиан Йорданов. Футболистът на Витес получи директен червен картон, тъй като фаулира Йорданов, който бе останал сам срещу вратаря.

До края на срещата страстите на терена продължиха да бъдат нажежени до максимум. В 90-та минута Стефано Кунчев спаси удар от дузпа на Чантуриа. 11-метровият наказателн удар бе отсъден за нарушение на Михаил Венков именно срещу Чантуриа.