Българката Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Квебек Сити (Канада) с награден фонд 250 хиляди долара.

Каратанчева стартира с победа в основната схема над Барбора Крейчикова (Чехия) с 6:3, 7:5 за 75 минути игра. 26-годишната софиянка реализира ранен пробив, след което отново спечели подаването на съперничката си в деветия гейм, за да триумфира в първия сет.

Във втората част 110-ата в света Каратанчева навакса изоставане от 0:2, а с късен пробив стигна и до крайния успех. Така тя заработи 30 точки за класацията на УТА и 3400 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне победителката от мача между номер 8 Ан-Софи Местах (Белгия) и Паула Кания (Полша)./БТА