Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей в Рим (Италия) с награден фонд 5.5 милиона долара за четвърта поредна година.

Швьонтек надигра 18-ата поставена Мадисън Кийс от САЩ с 6:1, 6:3. Двубоят продължи само 77 минути, а полската тенисистка достигна до полуфиналите в италианската столица за трети път в последните четири години.

Това ще бъде и 16-и полуфинал за Ига Швьонтек на ниво УТА 1000 и пети от шестте (пропусна само този в Маями) през 2024 година. Активът на полякинята на клей кортове през сезона вече е 12 победи и 1 загуба.

В битка за класирането на финала в Рим Швьонтек ще се изправи срещу победителката от мача между американката Коко Гоф и китайката Цинвън Чжън.

Ига Швьонтек осъществи три пробива срещу Мадисън Кийс в четвъртфиналния сблъсък между двете и спечели първия сет с 6:1. Във втората част тя поведе с 4:1 и 5:2 преди да приключи мача при 6:3 в своя полза. / БТА