Локомотив Никола Нанов поведе с 1:0 победи срещу ЦСКА във финалния плейоф на първенството по водна топка за мъже. Това стана след много оспорван двубой, който се игра в басейна на Дианабад пред празни трибуни. Решение на федерацията лиши зрителите да наблюдават финалните срещи. Играе се до две победи от три мача.

В първият двубой Локомотив Никола Нанов победи ЦСКА след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши 10 – 10, а при изпълнение на дузпите победителите вкараха и петте, а от ЦСКА пропуснаха една.

Локо Сф победи ЦСКА след дузпи и поведе с 1:0 във финалния плейоф на водната топка

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Първите 8 минути завършиха 4:2 за Локомотив Никола Нанов, вторите 8 минути бяха за ЦСКА и 4:2 в полза на червените. Така на полувремето резултатът бе 6:6. Третите 8 минути бяха най- безрезултатни като двата отбора си вкараха по един гол и в края, преди началото на последната четвъртина резултатът отново бе равен – 7:7 . Последната част не успя да излъчи победител – 3:3 и краен резултат 10: 10 и се стигна до изпълнението на дузпите, след което локомотивци се радваха на първия си успех.

В срещата имаше много емоции и оспорвания на съдийски решения. Имаше и изгонени състезатели. В един момент от срещата ЦСКА бе с двама повече в басейна, но не успя да отбележи гол.

След мача Локомотив Никола Нанов получи Купата на България, след като спечели служебно финала, заради който сега се играе пред празни трибуни. Въпреки големият студ навън, не липсваха и фенове, които наблюдаваха финала през огромните прозорци на залата.

Следваща финална среща е от 19 часа в четвъртък в басейна на Дианабад, като отново ще е пред празни трибуни. Ако Локомотив Никола Нанов победи , то ще стане шампион на България по водна топка.