Ювентус стъпи накриво при домакинството си на Сампдория от 15-я кръг на Серия А. Мачът между двата отбора завърши 1:1, а в края на срещата Джанлуиджи Буфон влезе в ролята на спасител.

Мачът започна перфектно за домакините, които поведоха в 12-та минута. Клаудио Маркизио центрира от корнер в наказателното поле на Сампдория, след което Патрис Евра засече топката с глава и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на Серхио Ромеро.

Ювентус можеше да удвои своята преднина в 21-та минута, когато Клаудио Маркизио отправи опасен далечен удар, като насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата на Сампдория, но Ромеро се разтегна и спаси.

Пол Погба отправи далечен удар в 28-та минута, но изпрати топката над напречната греда.

Сампдория успя да изравни резултата в 51-та минута, когато Маноло Габиадини отправи удар от границата на наказателното поле на Ювентус и изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Джанлуиджи Буфон.

Сампдория можеше да спечели в 83-та минута, когато Маноло Габиадини отново блесна. Той стреля опасно, но Буфон се намеси решаващо и спаси.

Ювентус е първи с 36 точки, а Сампдория е пети с 26 точки.