Високо летящият тим на Сампдория и грандът Милан извъртяха зрелищно реми 2:2 в Генуа в мач от 11-ия кръг на Серия „А“.

Ел Шаарауи откри резултата в полза на миланистите след хубав удар с десния крак още в 10-ата минута.

Сампдория - Милан 2:2

източник: БГНЕС

В последните секунди на добавеното време обаче Самп стигна до изравняване. Габиадини центрира и Окака вкара за 1:1.

Първото полувреме премина на приливи и отливи, но и второто не се различаваше особено по своя рисунък.

Сампдория стигна до пълен обрат в началото на втората част. Тогава след корнер Обианг стреля с глава в гредата, а отбитат топка бе посрещната от Едер за 2:1 в 52-ата минута.

В 65-ата минута се стигна до ново изравняване, този път от дузпа. Месба не прецени добре шпагата си и с опорнат ръка закачи топката в пеналта. От бялата точка Менес беше точен за 2:2.

Голът от дузпа смени още веднъж инерцията на двубоя, като този път инициативата премина у „росонерите“.

Пет минути преди края обаче гостите от Милано останаха с човек по-малко. Червен картон след два жълти получи Бонера за интеревенция спрямо Окака.

Сампдория е на трета позиция с 20 точки, а Милан е седми със 17 пункта.