Интер най-после се съвзе след слабите изяви от началото на сезона. "Нерадзурите" взеха голямото дерби с шампиона Ювентус на своя стадион "Сан Сиро" с 2:1, като сътвориха пълен обрат.

Щефан Лихтщайнер беше дал преднина на "бианконерите" в средата на втората част, но почти веднага Мауро Икарди изравни. Влезлият като резерва Иван Перишич смълча съперника с победното си попадение в 78-та минута и хвърли в екстаз домакинската публика. В края беше изгонен Евер Банега от състава на победителите, но това не помрачи купона им.

Двата тима влязоха в това напечено дерби след мачове в Европа през седмицата. "Старата госпожа" завърши при 0:0 у дома със Севиля, докато Интер се изложи срещу непретенциозните израелци Апоел Беер Шева у дома и падна с 0:2.

Заради тези натоварени битки началото беше доста предпазливо и чистите ситуации не бяха толкова много. Миралем Пянич имаше няколко опасни центрирания в полето на "нерадзурите", докато Мауро Икарди не успя да преодолее защитата на противника.

Двата тима се стараеха да не допускат грешки и затова предпочитаха да изпипват всеки свой ход на терена. Най-чистото положение преди почивката дойде в 34-та минута. Тогава топката стигна до Мауро Икарди около линията на наказателното поле и изстреля истински снаряд, но той се отклони от дясната греда.

В крайна сметка преди почивката гол не падна, а развръзката остана за втората част. А тогава беше наистина напечено. В 64-та минута Антонио Кандрева направи страхотен пропуск за Интер и малко след това падна първото попадение в мача.

В 66-та минута Алекс Сандро направи невероятен пробив по левия фланг и нахлу в опасна близост до вратата. Той центрира страхотно към изненадващо оказалия се на върха на атаката Щефан Лихтщайнер и той от няколко метра заби топката под горната греда - 1:0 за "бианконерите".

Но отговорът на Интер беше светкавичен. В 68-та минута Евер Банега центрира прекрасно от корнер и Мауро Икарди се извиси над защитата на противника, за да забие топката неспасяемо в мрежата за 1:1.

Веднага след този гол наставникът на домакините Франк де Бур реагира и пусна на терена Иван Перишич в търсене на пълния обрат. Колегата му Масимилиано Алегри пък пусна четвърт час преди края рекордната покупка на тима си Гонсало Игуаин, който изненадващо почна мача на пейката за сметка на Марио Манджукич.

Но в крайна сметка по-правилен се оказа ходът на холандеца. В 78-та минута неговата смяна се оказа печеливша. Тогава след ужасяваща грешка в защита на Юве, топката стигна до Мауро Икарди, който нахлу до аутлинията и събра трима защитници на гърба си. От там аржентинецът центрира и сложи топката на главата на Иван Перишич, който от няколко метра прониза опразнената врата - 2:1.

В 83-та минута Миралем Пянич имаше страхотен шанс да изравни за Юве, но ударът му от пряк свободен удар от близка дистанция от вратата мина на сантиметри над горната греда.

Страстите се нажежиха в края, когато асистентът за първия гол на миланския гранд Евер Банега си изкара втори жълт картон и тимът му трябваше да доиграе двубоя с човек по-малко.

В крайна сметка повече попадения в този завързан мач не паднаха и Интер се поздрави с победата. Благодарение на трите точки "нерадзурите" са вече със 7 в актива си, с две по-малко от Юве, който е втори с 9.