Валери Божинов бе титуляр за своя Тернана, който в мач от 20-ия кръг на Серия Б победи Модена с 1:0.

Божинов бе сред най-дейните за своя отбор, особено през първото полувреме, като на няколко пъти негови удари минаваха на сантиметри от вратата или бяха парирани от вратаря на гостите. Българският нападател реализира гол от пряк свободен удар в 41-ата минута, но за негово нещастие попадението бе отменено заради нарушение на негов съотборник в наказателното поле.

Победният гол за Тернана отбеляза Авенати в 83-ата минута, а малко преди това Божинов отстъпи мястото си на терена на Тесер.

В същото време Андрей Гълъбинов също беше титуляр за своя Ливорно, който завърши при нулево равенство в гостуването си на Виченца. Гълъбинов този път не успя да се разпише, а в края на мача се записа в статистиката с жълт картон.

Със спечелената точка Ливорно зае трето място в класирането с 31 точки, колкото има и вторият Фрозиноне. Тернана пък се изкачи на 14-а позиция с 25 точки.

Третият българин в Серия А Павел Виданов остана на пейката в мача на своя Трапани, който разгроми Авелино с 4:1.