Отборът на Гранада записа четвърто поредно поражение от началото на сезона в Примера дивисион. Тимът на Планагума загуби с 0:1 домакинството си на Леганес от седмия кръг.

Срещата бе сравнително равностойна, с лек превес на Леганес. Единствената по-сериозна опасност през първата част бе дело домакините. Мехди Карсела-Гонсалес направи страхотен пробив, но бранител на гостите успя да блокира удара му.

През втората част Леганес се възползва от първото си по-сериозно положение, което дойде в 78-ата минута. Александър Шимановски получи добре топката и отляво от границата на наказателното поле нанесе силен диагонален удар за 1:0.

Три минути преди края редовното време Гранада можеше да изравни, но комбинация между Артем Краветс и Давид Баррал завърши с неуспех.

В класирането Леганес е 10-и с 10 точки, а Гранада е 20-и с 2.