Тимът на Атлетико Мадрид спечели визитата си на Депортиво Ла Коруня с 2:1. И двата гола за „дюшекчиите“ отбеляза френският национал Антоан Гризман в първите 22 минути на мача, а Ориол Риера бе точен за домакините в края на двубоя.

Наставникът на Атлетико Диего Симеоне заложи на Гризман като централен нападател, лсед като титулярният Марио Манджукич получи почивка преди решителния четвъртфинален мач реванш срещу Реал Мадрид следващата седмица.

Гризман откри резултата още в 5-ата минута,а в 22-ата удвои преднината на своя тим. Голът на надеждата за домакините дойде едва в 78-ата минута и бе дело на Риера. В заключителните минути футболистите на Ла Коруня пробваха да се доберат до равенството, но шансът не бе на тяхна страна.

С успеха си Атлетико събра актив от 69 точки и заема третото място във временното класиране след Барселона и Реал. Ла Коруня остава в зоната на изпадащите с едва 28 точки.