Отборите на Алавес и Жирона завършиха при резултат 2:2 в мач от 35-ия кръг в Ла Лига. Жирона остава на второ място със 75 точки, докато Алавес е на 11-то място с 42 точки.

Гостите започнаха по-активно срещата и съумяха да стигнат да гол още в 4-ата минута, когато Виктор Циганков центрира от корнер към Ерик Гарсия, който засече топката във вратата на домакините.

Алавес изравни в 12-ата минута, когато Джулиано Симеоне комбинира с Йон Гуриди, който не се поколеба да прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Пауло Гасанига.

Тимът на Жирона стигна до нов гол в 44-ата минута, когато Артьом Довбик подаде към Янгел Ерара, който стреля от границата на наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Алавес.

Дълбоко в добавеното време Алавес успя да изравни. Йон Гориди се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на гостите и прати топката в мрежата, за да донесе точката на своя тим.