Реал Мадрид уби лудата мечта на Лудогорец да постигне невъзможен успех срещу еврошампиона. „Белия балет“ победи на своя „Сантяго Бернабеу“ с.4:0. По този начин българският шампион отпадна от всички евротурнири и няма да играе в тях напролет.

Лудогорец финишира последен с 4 точки, изоставайки  на точка от третия в групата Ливърпул, който финишира с пет пункта след ремито 1:1 у дома с Базел. Англичаните продължават в Лига Европа, докато в Шампионската лига напред от тази група отиват първият Реал и вторият Базел.

Ето така Реал победи Лудогорец с 4:0:

В 20-ата минута Марселиньо спря топката с ръка пред голлинията на вратата на Лудогорец и бе изгонен с директен червен картон, а съдията назначи дузпа. Роналдо бе точен и откри от бялата точка в полза на Реал - 1:0.

В 38-ата минута след корнер Гарет Бейл скочи най-високо и с глава вкара втория гол във вратата на Лудогорец.

За 3:0 точен беше Алваро Арбелоа в 80-ата минута. Той вкара отблизо и въпреки отчаяната и добра намеса на Владо Стоянов, успя да прати топката зад голлинията.

4:0 за Реал направи Алваро Медран. След рикошет в 88-ата минута топката срещна крака на Анисе и прехвърли Владо Стоянов.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА

Макар и с някои резерви в състава си, Реал бе доминатор на терена, подпомогнат допълнително от факта, че Лудогорец остана рано-рано с човек по-малко.

За хубавия мач заслуга има и Лудогорец. Макар в намален състав, нашият тим игра с всички сили и стигна до някои изгодни положения пред вратата на мадридчани. Разградчани действаха открито, без мисъл за откровен бетон, но в дълги периоди просто бяха принудени да се защитават от мощния Реал.

Мачът започна с размяна на бързи атаки, като напълно очаквано, домакините от Реал бяха по-активният тим на терена. Лудогорец обаче също използваше всяка възможност за атака.

Първата по-опасна ситуация пред вратата на българския шампион възникна в 13-ата минута, когато Иско бе изведен в наказателното поле на Лудогорец, но Владо Стоянов парира удара на испанеца.

Веднага след това опасен изстрел на Роналдо застраши вратата на разградчани, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 20-ата минута натискът на „Белия балет“ даде резултат. Марселиньо спаси с ръка от голлинията и бе изгонен с директен червен картон, а Кристиано Роналдо бе точен от бялата точка за 1:0 в полза на Реал.

Нормално Реал продължи да диктува играта и скоро стигна до втория си гол. Серията от ъглови удари пред вратата на българите и опасностите след тях доведоха до това, че в 38-ата минута Гарет Бейл с глава вкара за 2:0 при поредния корнер.

Дани Абало имаше добра възможност веднага след това да върне един гол за Лудогорец, но не успя да отправи точен изстрел, след като получи от корнер в наказателното поле на Реал.

И през второто полувреме надмощието на домакините продължи. В 52-ата минута в рамките на секунди първо Владо Стоянов спаси удара на излезлия срещу него Бейл, а после Чичарито стреля на сантиметри покрай вратата.

В 58-ата минута Светослав Дяков стреля много силно и точно отдалеч, но Кейлор Навас с една ръка атрактивно успя да избие.

Владо Стоянов продължи със силните си намеси, като в 67-ата минута отрази удар отблизо на Хавиер Ернандес-Чичарито.

Две минути по-късно Вандерсон получи добра топка в пеналта на домакините, но се засуети и пропусна момента за удар.

В 73-ата минута Алваро Арбелоа уцели с глава напречната греда на вратата на Лудогорец.

В 80-ата Арбелоа все пак вкара отблизо за 3:0, макар че Стоянов изби топката, но на сантиметри зад голлинията.

В 88-ата минута рикошет в крака на Анисе позволи на младия Медран да се запише сред стрелците за Реал за крайното 4:0.

Мачът бе наблюдаван от близо 60 000 зрители, като сред тях имаше 2300 български фенове.

Така Реал продължи с невероятната си победна серия, регистрирайки 19-ата си поредна победа във всички турнири. За Лудогорец остава удоволствието от достойното представяне при дебюта си в най-комерсиалния и силен турнир и спечелените 4 точки в компанията на грандове като Реал и Ливърпул, както и на коравия Базел.

Проследихме мача минута по минута в Gong.bg

РЕАЛ М – ЛУДОГОРЕЦ 4:0

Голмайстори: 1:0 Кристиано Роналдо 20-д., 2:0 Гарет Бейл 38, 3:0 Алваро Арбелоа 80, 4:0 Алваро Медран 88

РЕАЛ: Кейлор Навас, Фабио Коентрао /60-Марсело/, Начо, Рафаел Варан, Алваро Арбелоа, Асиер Ияраменди, Тони Кроос /60-Хесе/, Гарет Бейл /83-Алваро Медран/, Иско, Кристиано Роналдо, Хавиер Ернандес /Икер Касияс, Марсело, Пепе, Дани Карвахал, Алваро Медран, Карим Бензема, Хесе/. Старши треньор – Карло Анчелоти.

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Георги Терзиев, Йордан Минев, Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо /63-Абел Анисе/, Върджил Мисиджан /71-Жуниор Кишада/, Михаил Александров /61-Вандерсон/, Даниел Абало, Марселиньо /Милан Борян, Александър Александров, Абел Анисе, Христо Златински, Вандерсон, Жуниор Кишада, Юнес Хамза/. Старши треньор – Георги Дерменджиев.

Главен съдия: Клеман Тюрпен /Фр/

Стадион: „Сантяго Бернабеу“, Мадрид - 58 383 зрители