Националният отбор на САЩ победи с 98:77 точки Турция във втория си мач от Група С на Световното първенство по баскетбол в Испания. Това е втори успех за янките на шампионата, след като в първия ден от надпреварата сразиха Финландия.

Американският отбор успя да спечели срещата, едва след като увеличи оборотите през втората част от мача, след почивката.

В първата част Турция опита да наложи своя стил на игра, като не допускаха съперникът да поведе с голяма разлика. Нещо повече, Турция поведе на полувремето с пет точки разлика 40:35 точки.

След почивката обаче американският тим пое контрола в свои ръце, за да поведе убедително в последната четвърт. Янките направиха много добра серия в заключителната част, поведоха с 83:66 точки, и спечелиха мача с крайното 98:77.

Кенет Фарийд записа 22 точки, докато Антъни Дейвис завърши 19. За Турция Ченк Акьол се отличи с 12.