Без напрежение, с шеги, закачки и усмивки на пейката, САЩ стигна до рутинна победа над Нова Зеландия, с 98:71.

Третият пореден успех за американците не изненада никого, а Майк Кжижевски успя да раздели отново игровите минути между момчетата си.

Най-много на терена остана Кенет Фарийд - 25 минути - като продължи да бъде един от топ играчите на САЩ на Мондиала.

21 точки и девет борби на сметката си регистрира Антъни Дейвис, а Фарийд завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 11 борби.

Още до почивката нещата изглеждаха решени, като разликата мина 20 точки - 57:35.

Второто полувреме премина в лежерно темпо, което позволи и на Нова Зеландия да поиграе и да се отърве от още по-сериозен разгром.

Нова Зеландия вече е с три загуби, а до края на тази фаза има срещи с Украйна и Финландия.

Американците са непоклатими лидери в група C, и тепърва ще играят с Украйна и Доминиканската република.